Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alışveriş için herkesin çalıştığı saatleri seçin
Alışveriş için herkesin çalıştığı saatleri seçin
Konu alışverişse gerisi teferruattır... Özellikle kadınların büyük keyif aldığı alışveriş, bilinçsizce yapılırsa mutluluk kabusa dönüşebilir. Kabus yaşamak istemiyorsanız bilinçli alışveriş yapmayı öğrenmelisiniz. Bunun ise tek yolu plan yapmaktan geçer...
Hale Ceylan BARLAS
Alışveriş 22 Nisan 2018 - 05:49

Bir kenara koyacaksanız almayın

Öncelikle bütçenizi hesaplamalısınız… Diyelim ki 1000 TL'niz var. O zaman bu rakamı aşmamaya çalışın. İhtiyacınız olmayan şeyi illa beğendiniz diye almayın! Hesap dışı yapacağınız her harcama bir sonraki ay sıkıntı çekmenize neden olacağı gibi belki de bir kere giyip kenara koyacağınız bir parçayı almanıza sebep olur…

c8c3862fabe

Aç, yorgun ve asabi çıkmayın!

Alışveriş için herkesin işte olduğu saatler en uygun zamanlar… Aç, yorgun, uykusuz ve asabi bir şekilde alışverişe çıkmayın. Çünkü o zaman dengesiz alışveriş yapabileceğiniz gibi bir an önce de bitirip çıkmak isteyecek, bu kez de sağlıksız bir alışveriş yapmış olacaksınız. En önemlisi:  asla ama asla topuklu ayakkabıyla sokağa çıkmayın!

shutterstock_641053810

İndirimler göz boyamasın

Pantolon üzerine giymek için kaç parçaya, elbise altına giymek için kaç çift ayakkabıya ihtiyacınız olduğunu belirleyip, alışveriş öncesi kombinlerinizi kafanızda oluşturun. Son olarak; mağazalardaki indirimler herkesi cezbeder. Ama buna aldanıp ihtiyacınız olmayan ürünleri satın almayın.

shutterstock_32512498