Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çalışanlarının yüzde 63’ü kadın
Çalışanlarının yüzde 63’ü kadın
Türkiye’nin en çok kadın istihdamı sağlayan şirketleri arasında yer alan Koton'un çalışanlarının yüzde 63'ü kadınlardan oluşuyor. Bu oranla AB ortalamasının üzerinde yer alan Koton’un yönetici kadrosunda ve üst yönetiminde görev alanların ise yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor.
Alışveriş 8 Mart 2018 - 15:31

27 ülkede, 506 mağazası bulunan Koton, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, kadın istihdamının önemini bir kez daha ortaya koydu. Kadınların, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ni (Women's Empowerment Principles – WEPs) imzalayan ilk şirketlerden biri olan ve 10 binin üzerinde çalışanı olan Koton’da çalışanların yüzde 63'ü, yöneticilerinin ise yüzde 50'si kadın çalışanlardan oluşuyor. 6 bin 500 kadın çalışanı bulunan Koton'un yurt dışı operasyonlarda yönetici konumunda bulunan kadın çalışan oranı ise yüzde 85'in üzerinde.

guldenyilmazKoton'un merkez ofis kadın çalışanlarının yüzde 80'i ticari, yüzde 20'si ise destek fonksiyonlarında görev alıyor. Koton'un Kapsayıcı İş Modeli çerçevesinde hayata geçirdiği, işgücünün dışında kalan yüzlerce kadının yer aldığı El Emeği Projesi ile 600'den fazla kadın düzenli olarak işgücüne katılma ve gelir elde etme imkanı buldu.

‘KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, Kadınlar Günü vesilesiyle iş yaşamında kadın varlığının önemine dikkat çekerek, “Koton olarak binlerce kadına istihdam sağlıyoruz. El Emeği projemizle de Anadolu'da yaşayan kadınların ekonomik sisteme katılmasına destek oluyoruz. Proje kapsamında oluşan El Emeği Koleksiyonunu da yüzlerce Koton mağazasında moda severlerle buluşturarak kadınların isteyince neler yapabileceğini gözler önüne seriyoruz. Kadınların iş ve sosyal yaşamının gelişmesine katkı sağlayacak tüm projelerde yer almaya ve kadın istihdamını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.