Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Prima ‘Prematüre Gücü’ ile prematüre bebeklerin ve abeveynlerinin yanında
Prima ‘Prematüre Gücü’ ile prematüre bebeklerin ve abeveynlerinin yanında
Anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmek için yenilikçi ürünler sunan Prima, dünyanın en küçük kahramanları prematüre bebeklerin ve ebeveynlerinin mücadelesine destek olmak adına #PrematüreGücü projesine başladı.
Alışveriş 15 Kasım 2018 - 16:10

Türkiye'de doğan her 10 bebekten 1'i prematüre olarak dünyaya geliyor ve hayata büyük bir mücadeleyle başlıyor. Türkiye'nin lider bebek bezi markası Prima, geçtiğimiz sene prematüre bebeklerin bu zorlu mücadelesinde yardımcı olmak için onlara özel Türkiye'nin ilk en küçük bebek bezini tasarladı ve üretti. Yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde çalışan 100 hemşireyle 10 bin saati aşan çalışmaların sonucunda geliştirilen bez, Prematüre Gücü projesi kapsamında Türkiye genelindeki hastanelere bağışlandı. Prima aynı proje kapsamında El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu'na prematüre bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda bağışta bulunarak “Anne Bebek Uyum Odası”nı açtı ve prematüre bebeği olan ebeveynlerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşmalarına destek oldu.
1542279065_prima_premature_gucu__2_El Bebek Gül Bebek Derneği'nin prematüre ebeveynleri üzerinde gerçekleştirdiği son araştırmaya göre; Erken doğum yaparak prematüre bebek dünyaya getiren her 10 anneden 8'i bebekleri prematüre olduğu için kendini suçlu hissediyor. Prematüre bebek annelerinin sadece yüzde 17'si bu zorlu süreçte psikolojik destek alabiliyor.

Bu olumsuz duygular, annelerin mutsuz olmasına ve bebeklerinin ihtiyaç duyduğu yakınlığı gösterememesine neden olabiliyor. Prima, mutlu annelerin bebeklerinin de mutlu olacağı gerçeğinden yola çıkarak, bu sene ‘Prematüre Gücü' projesinin kapsamını genişletiyor. Dünyanın en küçük kahramanlarının yanı sıra ebeveynlerinin de bu büyük mücadelesine ortak olmak adına El Bebek Gül Bebek Derneği işbirliği ile Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu'nu kuran Prima, 17 Kasım Dünya Prematüre gününde toplumsal farkındalığı artırmayı da amaçlıyor.

Oyuncu Ayça Bingöl

Oyuncu Ayça Bingöl

Kurulan fon ile prematüre ebeveynlere yönelik tüm Türkiye genelinde eğitimler ve bilgilendirici seminerler düzenleyecek olan Prima, prematüre ebeveynlerin yaşadıkları ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla da sosyal medyada bir kampanya başlatıyor. #PrematüreGücü ve #Prima etiketiyle sosyal medyada yapılacak paylaşımlarla herkesi kampanyaya destek olmaya çağıran marka, CarrefourSa ile bir işbirliği gerçekleştirerek satın alınan her bir Prima paketi için kuracağı Prematüre Ebeveyn Eğitim Fonu'na katkıda bulunacak. Prima ayrıca Türkiye'deki hastanelerin prematüre yoğun bakım ünitelerine Prematüre Bebek Bezi bağışına bu yıl da koşulsuz olarak devam edecek.