Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sağlıklı yaşam köyü HerDem’in yapımına başlandı
Sağlıklı yaşam köyü HerDem’in yapımına başlandı
Sadece 55 yaş üstü kişilerin her türlü ihtiyacının karşılanması üzere tasarlanan sağlıklı yaşam köyü HerDem'in yapımına başlandı. Projede sosyal tesislerden ibadethaneye, yazlık sinemadan havuza akla gelebilecek her türlü kaliteli yaşam unsuru bulunuyor.
Alışveriş 18 Nisan 2018 - 17:31

Emekli olduktan sonra aktif, sağlıklı bir yaşamın hayalini kuruyorsanız ilginizi çekecek bir haberimiz var. Artık emekliler için İstanbul'da doğayla iç içe, dostlarla beraber, keyifli ve yepyeni bir hayat başlıyor. İstanbul Selimpaşa'da yapımına başlanan, Türkiye'de bir ilk olan ve doğanın tam kalbinde yer alan HerDem'de, büyüklerimiz dört mevsim keyifli zaman geçirirken ihtiyaçları olan her şey de yanı başlarında olacak. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri'nin dünyada da eşi benzeri bulunmuyor.

BURADA HERKES YAŞAMAK İSTEYECEK
HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri bugüne dek gördüğünüz hiçbir yaşam alanına benzemiyor. HerDem ‘iyi yaşam' konsepti çerçevesinde, farklı ihtiyaçlara sahip sakinlerin ‘yuvası' olacak. Bu ihtiyaçlar bazen hoş bir sohbet, bazen doğada bir gezinti, bazen de doktorunun yanı başında olması ya da misafirlerini dilediğince ağırlayabilmek olabilir. Memleketinizi anımsatan sıcacık mimari özellikler, her anı konforlu kılan detaylar, özenle düşünülmüş hizmetlerle HerDem'in Türkiye'de ilk kez sunulan konsepti sakinlerine dinginlik ve huzur vadediyor.

herdem

Yalnızca 55 yaş ve üstü büyüklerimizi ağırlamaya hazırlanan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü'nde, şehirde çeşitli nedenlerle yapmaya fırsat bulamadığınız birçok şeyi özgürce yapmaya imkanınız olacak. Ebru kursu, şapka dikim atölyesi, müzik dersleri, tiyatro, yazlık sinema, havuz kenarındaki kır kahvesinde keyifli sohbetler bunlardan yalnızca birkaçı. Türk kültüründen dünya mutfaklarına uzanan özel lezzetlerin sunulacağı restoranda da, köyün ortak hobi bahçesinde yetiştirilen sağlıklı ve doğal ürünler kullanılacak.

KÖYDEN ÇIKMADAN YAŞAMAK MÜMKÜN
Sağlıklı yaşam köyünün mimari yapısı, 55 yaş ve üzeri büyüklerimizin her türlü ihtiyacı ve rahatı düşünülerek tasarlandı. 614 hanenin yer alacağı köyde, 2 katlı 45 konak bulunacak. Her bir konak 10 veya 14 bağımsız haneden oluşacak. Konakların içindeki hanelerin salonu, banyosu, yatak odası, balkonu, mutfağı ve bir de hobi bahçesi olacak. Türkiye'nin yedi bölgesindeki yöresel konaklardan ilham alınarak tasarlanacak konaklar ile HerDem sakinleri köy içinde keyifle dolaşırken, Türkiye'nin her bölgesinden esintiler hissedecek.

Sakinlerinin köy dışına çıkmadan yaşayabilecekleri şekilde tasarlanan HerDem, doğayla iç içe olmak, doğayı ve yaşamı hissedebilmek için her türlü olanağı sunacak. Geniş piknik alanları, uzun yürüyüş parkurları, meyve ağacı bahçeleri, tarlaları, doğal göletleri, farklı canlı türlerinin yaşamasına imkan veren ekosistemi, geleneksel tandır ve ekmek fırınlarıyla modern ve gelenekseli harmanlayan bir köy yaşantısı HerDem sakinlerini bekliyor. Köyde ayrıca temizlik, bakım ve onarım, eve yemek servisi, eczane destek gibi hizmetlerden yararlanılabilecek; restoran, kafeterya, market, ATM, kuru temizleme, çamaşırhane ve kuaför gibi ihtiyaçlar da rahatça karşılanabilecek.

herdem1_

Çalışma telaşı, çocukların hayatı, hayat koşturmacası derken, yıllar hızla akıyor. İnsan bazen en keyif aldığı faaliyetlere bile vakit ayıramıyor. “En son tiyatroya gideli 15 yıl oldu” veya “Hep resim yapmayı öğrenmek istemiştim” gibi cümleler, HerDem'de geçersiz kılınacak. Köy sakinleri ister tiyatro salonunda keyifli bir oyun izleyecek, ister birbirinden özel lezzetlerin güler yüzlü servisle sunulduğu lokantada dostlarıyla yemek yiyecek, ister hobi atölyelerinin en yetenekli yüzü olacak ya da sevdikleriyle dilediklerince vakit geçirecek. Kısacası içlerinden gelen her ne ise ona ait özel alanlar yalnızca birkaç adım ötelerinde olacak.

Bunların yanında, zanaatkâr olmanın keyfini yaşatan atölyeler, tiyatrodan alınan zevki en üst noktaya taşıyan salonlar, ziyarete gelen ailelerinin rahatça kalabileceği misafir evleri, söğüdün altındaki kahveyi özleyenler için bir kır kahvesi, o güzel Türk filmlerini tekrar izlemek için açık hava sineması, golf keyfi için golf sahası, nadide eserlerin yer aldığı bir kütüphane, tıpkı geçmişte olduğu gibi pazar günleri keyifle gidilen piknikleri canlandırmak için geniş piknik alanı, torunlar için çocuk oyun parkurları, her daim dinç kalmak için egzersiz alanları ve en lezzetli tatları sunan yemek salonları HerDem sakinlerini bekliyor.

SAMAN ODASINDA TERLEYİN, TUZ ODASINDA NEFESİNİZİ AÇIN
Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kültürler tarafından geliştirilmiş, ‘şifa' arayanların binlerce yıldır yararlandığı pek çok ‘yenilenme' terapisi bulunuyor. Koruyucu, tazeleyici, destekleyici, yenileyici gibi farklı özelliklere sahip bu terapiler, tıbbın sunduğu çözümlere ek olarak uygulandığında, kişiye kendini iyi hissettiriyor ve vücut direncini artırıyor. Keyifli vakit geçirmek, rahatlamak ve ‘özel' hissetmek ise cabası…

İşte HerDem Yenilenme Merkezi, köy sakinlerine bu eşsiz imkanları tek bir çatı altında sunuyor. Bu merkezde stresten uzaklaştıran kneipp havuzu, solunum sorunlarına çare olan tuz odaları, saunayı sıcak bulanları terleterek bronşlarını açan saman odaları, suyun yenileyici gücünü hissettiren yüzme havuzu, ağrılara iyi gelen sıcak su ve taş yatakları, günün yorgunluğunu attıran geleneksel Türk hamamı, rahatlatıcı jakuzili havuzlar ve terapi masajları gibi pek çok ayrıcalık yer alacak.

GÜNLÜK YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN SERVİSLER
HerDem'de günlük ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak yaşamınızı kolaylaştıran birçok servis bulunuyor. İsterseniz köyün restoranından evinize yemek söyleyebilir isterseniz eczaneden ilaçlarınızı almada destek isteyebilir ya da size özel servis ile haftalık pazar alışverişinizi yapabilirsiniz.

Ev Temizlik
Restoran
Ev Bakım / Onarım Hizmeti
Eve Yemek Servis
Market
ATM
Kuru Temizleme
Eczane Destek Hizmeti
Kuaför

DOĞAL VE MODERN BİR KÖY HAYATI
Doğal yaşama dair her gün yeni bir bilgi öğreniyoruz. Ekolojik ve organik ürünler, doğal tarım uygulamaları, doğal yemek tarifleri… İşte HerDem'de, bizzat kendi ellerinizle ekip büyüttüğünüz meyve ve sebzeleri yemek, bahçede yetiştirdiğiniz organik ürünlerle güne başlamak, hava kirliliğinden uzak mis gibi açık havada vakit geçirmek ve hayvan dostlarınızla dilediğinizce bir arada olmak mümkün hale gelecek!

HerDem'de kendi geleneksel yemeklerinizi yapabileceğiniz gerçek tandır fırınlar, evcil hayvanlarınızın enerjisini atabileceği geniş bir alan, organik yumurtaların toplanacağı bir kümes, taptaze sütlerin sağılacağı bir ahır ve birlikte ekip biçip birlikte yemek üzere organik ürünler yetiştirebileceğiniz bir tarla da hizmetinizde olacak.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü, İstanbul’un en temiz* havasına sahip konumda yer alıyor. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü Hava Kalite Endeksi: 39
*Hava kalite endeksi, havada bulunan 2,5 mikron büyüklüğündeki partiküllerin miktarını veren pm2.5 ölçümü ile oluşturulan bir değerdir. Hava kalite endeksinin 50'nin altında olması havanın temiz olduğunu gösterir. 50'nin üstündeki değerler, insan sağlığı için riskler oluşturabilmekte ve tavsiye edilmemektedir. Ölçümler güncel olarak yapılmış olup Şubat 2018 tarihine aittir.

SAĞLIK MERKEZİ 7/24 ACIBADEM KALİTESİYLE HİZMETİNİZDE
Sağlık insanın en kıymetli hazinesi. Bu sebeple HerDem sakinleri sağlık konusunda da en iyi hizmeti alacak ve endişeleri bir kenara bırakacaklar. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü'nün sağlık yönetimindeki çözüm ortağı olan Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesindeki uzman hekimleri ve hemşireleriyle 7/24 köy içerisindeki sağlık merkezinde destek sağlayacak. Sağlık merkezinin geniş kadrosunda fizik tedavi uzmanı, diyetisyen ve psikologlar yer alacak. Daha özel bir desteğe ihtiyaç duyanlar için ise işinin uzmanı bakıcılar bulunacak. Ayrıca köy içinde tam donanımlı ambulans da olacak. Köy sakinlerine de, HerDem'de keyifli anların ve ‘iyi yaşamın' keyfini çıkarmak kalacak.

HER ŞEY ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN TASARLANDI
Hepimiz birer engelli adayı olduğumuz için yaşam köyünün tamamı engelsiz yaşama uygun olarak tasarlandı.
Yollar, kaldırımlar, bina girişleri, sosyal tesisler ve tüm alanlar engelsiz yaşama uygun. Evlerde ikinci kata ulaşım asansörlerle sağlanıyor.
Hanelerdeki tüm kapı genişlikleri ve açılış yönleri engelsiz yaşama uygun olarak projelendirildi.
Mobilyalar engelsiz yaşama uygun seçildi.
Banyolarda düzayak giriş tekneler, tutamaklar ve oturaklar yer alıyor. Banyo dolapları engelli kullanımına dönüşecek şekilde özel tasarlandı.
Her banyoda ve odada acil doktor çağırma butonu yer alıyor.
Tuvaletlere, yaşlı ve engellilere özel klozetler ile tutamaklar yerleştirildi.
Daire ısıtma sistemi olarak en yüksek konforlu yerden ısıtma sistemi kullanılıyor.
Yangın ikaz sistemleri bulunuyor.
Köy sakininin iznine bağlı olarak yakınlarının kendisini izleyebileceği IP kamera sistemi kurulabiliyor.