Sözcü Plus Giriş

Konforlu ve kişiye özel…

Dekorasyon trendleri her sene değişiklik gösterse de, yaşam alanlarını düzenlemek söz konusu olduğunda belli başlı temalar ön plana çıkıyor. 2018 yılında ise en çok sizi rahat ettirecek tasarımlar, yaşam alanınıza doğadan esintiler getirecek detaylar ve sizi yansıtan düzenlemeler dikkat çekecek...

null
Güncellenme: 03:28, 19/11/2017
Konforlu ve kişiye özel…

Birgan BİLEKE

bmbm2

Bu sene ve 2018’de öne çıkan renkler arasında gri, füme ve mor yer alıyor. Zemin konusunda  ise açık renkli ahşap  ve mermer dokulu uygulamalar revaçta.

uyumsuzlugun-uyumu

Bu tüyolara dikkat!

İçeri adım atacağınız anda pozitif enerjiyle dolacağınız ve tüm zamanınızı geçirmek isteyeceğiniz bir mekan yaratmak için en büyük önemi tabii ki kişisel zevkleriniz taşıyor. Beğenilerinize kulak verirken 2018 trenlerinden de uzak kalmayayım gibi bir düşünceniz varsa, gelecek sezonun temek trendlerini yedi ana başlıkta özetleyebiliriz: Mobilyalarda retro, aksesuarlarda vintage detaylar, hafif parıltılar, çok fonksiyonlu tasarımlar, kadife kumaşlar, göz alıcı duvar kağıtları ve bitkiler…

Kadife-kapitone uyumu bu sene de gözde trendler arasında. Fakat dekore edeceğiniz alandaki bütün mobilyalarda kadife kumaş tercih ekmek o atmosferi ağırlaştırabilir.

Kadife-kapitone uyumu bu sene de gözde trendler arasında. Fakat dekore edeceğiniz alandaki bütün mobilyalarda kadife kumaş tercih ekmek o atmosferi ağırlaştırabilir.

Yumuşak dokusuyla fark yaratıyor

Yaşam alanızı düzenlemek için geniş bir bütçe ayırdıysanız, çeşitli mobilya markalarının tüketiciyle buluşturduğu kadife koltuk, puf ve sandalyelere mutlaka göz atmalısınız. Maddi olarak gönlünüz tasarruf etmekten yanaysa seçtiğiniz sevdiğiniz mobilyalarınızı kadife kumaşla kaplatabilirsiniz.

vintage

Geçmişe özlem bitmez…

Gördüğümüz an bizi geçmişte yolculuğa çıkaran ve çoğu zaman yüzümüzde tebessüm oluşturan retro tasarımlar, 2018 mobilya koleksiyonlarındaki yerini yine koruyor. Yaşam alanınızda kullanacağınız retro tasarımlara karar verirken, bu objelere bir konsept dahilinde seçmeye özen gösterin. Bu tür tasarımlar göz alıcı renkleri ve şekilleri olmalı. Her biri adeta “Ben buradayım” demeli. Büyük eşyalardan çok, tablo, yastık, radyo gibi küçük retro parçalarla evinizi dekore etmek, bu akımdan sıkıldığınız anda değişiklik yapmanızı kolaylaştırır. Renklere gelince, ilk olarak pembe, yeşil, kırmızı ve turuncu gibi canlı renkler gelse de, gelecek yıl daha çok hardal sarısı, mor ve İndigo mavisi kullanılacak.

bmbm1

Altın dokunuşlar

Pırıltı, bulunduğu her ortama farklı hava katan bir detaydır. Fakat bu detayı en doğru şekilde kullanmak için abartıya kaçmadan hareket etmek çok önemli. Sade ve şık bir ortam yaratma peşinde olanlara önerimiz, yeniledikleri mekana senenin ön plana çıkan detayları bakır ve pirinç objeler kullanarak pırıltı katmaları.

duvar-kagidi

Duvar kağıtları seçeneklerinde yok yok

Toprak, hava ve su elementlerinin verdiği ilhamla tasarlanan duvar kağıtları, 2018'e damga vuracak.

kagit2

Desenleriyle, yaşadığınız alanı kişiye özel hale getirmeye yardımcı olan bu kağıtların bazıları su bazlı oluşuyla kullanım kolaylığı sağlıyor.

kagit3

Birbirinden farklı tasarım ve renk seçenekleriyle her zevke hitap edebiliyor. Gelişen dekorasyon trendleri ile birlikte, duvar kağıdında hayalleri süsleyen desen, ton ve ikonik unsurlar farklılık gösteriyor.

Ahşap ve mermer…

Beğeni kazanan mekanların ortak özelliklerinden biri de, doğallık. Bu temayı ön plana çıkarırken bitkilerden el yapımı seramiklere, mermerden ahşaba farklı unsurlardan faydalanabilirsiniz. 2018'de sık sık karşımıza çıkacak olan tasarımların başında mermer yemek masaları ve orta sehpaları geliyor. Doğallık dendiğinde söz edilmese olmayacak bir diğer detay da çiçekler. Yaşam alanınızda ne kadar ok çiçek olursa o kadar fresh enerii var demektir…