Sözcü Plus Giriş

Az bütçeyle büyük fark yaratabilirsiniz

“Evimde değişiklik yapmak istiyorum ama bütçem yetersiz” diyenlerdenseniz, bu önerilere mutlaka kulak verin…

Güncellenme: 10:55, 14/08/2018
Az bütçeyle büyük fark yaratabilirsiniz

İKİ KUTU BOYA

Bir eve enerji veren temel unsur, kullanılan renklerdir. Dekorasyon ve renk deyince de akla ilk olarak duvarlar gelir. Bu sebeple iki kutu boya satın alıp duvarları istediğiniz renge boyayıp büyük bir değişikliğe imza atabilirsiniz.

iki-kutu-boya

ESKİLERDEN KURTULUN

Evinizde uzun süredir kullanılan, yıpranmış, pahada hafif eşyaları yenileyebilirsiniz. Örneğin yastık kılıfları, orta sehpanın üzerinde duran vazo, duvarda yıllardır asılı duran tablo çok fazla para harcamadan değiştirebileceğiniz detaylar arasında… Elinizden geliyorsa, eskimiş bir objeyi boyayıp bugünün trendlerine uygun hale getirebilirsiniz.

eski-yeni

YEŞİLLİKLERİ ARTIRIN

Yaşam alanınızda ne kadar çok bitki bulunursa o kadar huzurlu bir ortam yaratmış olursunuz. Makro marketlerde bulunan bahçe bölümlerinde fiyatı makul pek çok bitki olduğu düşünülürse, işte size çok para harcamadan değişiklik yapabileceğiniz bir alan daha.

yesillik

IŞIĞI İÇERİ HAPSEDİN

Evinizi daha aydınlık ve geniş göstermek için ayna kullanımını artırabilir, lambalar konusunda yenilik yapabilirsiniz. Güneş ışığı alan bölgelere büyük aynalar yerleştirmek hem mekanı genişi gösterir hem de ortama estetik bir görünüm katar. Aydınlatmaları değiştirmek ise evinizde bambaşka bir atmosfer yaratabilir.

isigi-iceri