Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bulunduğunuz ortamda fark yaratmak için
Bulunduğunuz ortamda fark yaratmak için
Çalışma odasının zihninizi açması ne kadar önemliyse, oturma odanızın yaydığı huzur da o kadar değerli. İşte bu nedenle, dekore edilen mekanda rengin öneminin altını çizmek istedik.
Ev Dekorasyon 27 Mayıs 2018 - 05:47

İlk adım önemli

Evinize girerken sizi karşılayan yani giriş kısmında kullanılan renk çok önemli. Misafirleriniz için de ilk intiba anlamında ayrı bir yeri olan bu alanda değer taşıyan bu alanda turuncu, sarı, bej veya gri kullanabilirsiniz. Çünkü bu renkler kullanıldıkları her alanda kişiye huzur verir.

ilk-adim-onemli

Strese son

Pek çoğumuzun günü koşuşturmayla geçiyor. Bu yorgunluğa bir de stres eklenince kendimizi evimize zor atıyoruz. İşte tam bu noktada evimizin salon ve oturma odaları kurtarıcımız oluyor. Her iki alanda da sakin bir ortam yaratmak için mavi ve yeşilin açık tonlarını kullanabilirsiniz. Stresinizi atmaya  yardımcı diğer renkler arasında beyaz ve nötr renkler yer alıyor.

mutfak

Banyo ve mutfak

Bir evde hijyeni ilk akla getiren iki mekan banyo ve mutfaktır. Her ikisinde de temizliği çağrıştıran beyaz, bej gibi renkleri kullanmak, sağladığı kullanım kolaylığı açısından avantaj sağlar. Mutfağınızda kırmızı rengi iştah açıcı etkisi ve sarı rengi ise hazmetmeye sağladığı kolaylık sayesinde tercih edebilirsiniz. Banyoda SPA etkisi yaratmak için ise mor, mavi ve yeşilin açık tonlarını seçebilirsiniz.

shutterstock_213872764

Mışıl mışıl bir uyku…

Bir sonraki güne zinde başlamanın altın kurallarından biri de konforlu bir uyku. Bunu sağlamak için yatak seçiminden ışıklandırmaya özen gösterilmesi gereken pek çok faktör var.  Başarılı bir dekorasyon ve deliksiz bir uyku için yatak odalarında açık renkleri tercih etmek çok daha doğru. Gökyüzü mavisi, uçuk pembe ve doğayı anımsatan yumuşak renkler yatak odasına huzur getiren tonlardandır.

misil-misil-uyku

İki önemli tüyo

Evinizi dekore ederken, duvar rengi seçiminde boyayacağımız mekanın cephesi, tavan-zemin mesafesi ve kullanım amacı büyük önem taşır. Basık tavanları duvar renginden bir ton açığa boyamak mekanı büyük gösterir. Cephesi güneye bakan evleri koyu, kuzeye bakanları açık renge boyamak ortamı daha ferah gösterir.

iki-onemli-tuyo

YENİLİKÇİ VE BENZERSİZ TEKNOLOJİ

alpina_life_yatak_odasi_1

Filli Boya, kullanıldığı mekanda hava kalitesini artıran, silikat içerikli ürün ailesi Alpina Life ile yenilikçi yönünü ön plana çıkarıyor. Çevre ve insan sağlığına saygılı, silikat içerikli ürünler, doğal ipek dokusu, matlığı ve boyanıyor olmasıyla da tüketiciler tarafından sıkça tercih ediliyor.

renk

96 RENKTEN BİRİNİ SEÇİN

Marshall, ‘Renklendir Hayatı' sloganıyla çıktığı yolculukta 96 renk seçeneğini tüketicinin beğenisine sunuyor. Her zevke hitap eden renk kataloğunda, açık gri tonlarını temsil eden ‘Gelin Teli', ‘Meteor', ‘Tütsü', koyu gri ‘Karakalem', gri-mor tonu ‘Su Sümbülü', gri-mavi tonu ‘Rıhtım' ile gri-yeşil ‘Zeytin Dalı' favori renkler arasında.

polisan

TÜRKİYE’NİN RENK HARİTASI

Polisan, 7 bini aşkın noktasından elde ettiği verilerle Türkiye'nin renk haritasını ortaya çıkardı. Bu araştırma sonucunda ortaya, Türk tüketicilerin dış cephede beyaz ve griye yöneldiği, iç mekanda ise bu iki rengin yanı sıra mavi, yeşil, lila ve bejleri tercih ettiği çıktı.