Dekorasyon trendlerine dair 2018-2019 ipuçları

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği ‘Türkiye Tasarım Haftası’ bugün başladı.

Dekorasyon trendlerine dair 2018-2019 ipuçları

12 Kasım'a kadar sürecek ve ‘Tasarımın Potansiyeli' temasıyla gerçekleştirilen etkinliklerden biri de, 2018 -2019 sezonunda iç mekan tasarımlarında öne çıkan trendlerin sergileneceği ‘Trend Alanı'…

dort-temel-akim

DÖRT TEMEL AKIM

2018-2019 sezonuna dair öngörülen tasarım trendlerinin sergileneceği ‘Trend Alanı'nda, mobilya, aydınlatma, aksesuar, masaüstü objeleri, sanat eserleri, zemin ve duvarlara dair uygulamalar yer alacak. Doğal olana atıf yapan ekolojik trendleri yanı sıra bu özel alanda, metal aksesuarlarla zikzaklar punk akımını, heykelsi mobilyalar fütürizmi, karmaşa ise maksimalizmi simgeliyor.

uyumsuzlugun-uyumu-ic

UYUMSUZLUĞUN UYUMU

Bu sene de dekoratif trendler arasında yer alan zıtlığın uyumu, önümüzdeki yıllarda da etkisini gösterecek. Punk akımına dahil olan bu uyuma, zikzaklar, metalik aksesuarlar, tartışmalı desenler, yazılı dokular, siyahlar ve sivri köşeler, farklı malzeme birliktelikleri eşlik ediyor. Uyumsuzluk ne kadar ön plandaysa, doğallık da o kadar ön plana çıkacak. Mobilyalardan dekorasyona pek çok alanı etkisi altına alan doğallık, ekolojiye atıfta bulunacak.

kivrimli-yuzeyler

PARLAK RENKLER KIVRIMLI YÜZEYLER

Gelecek iki sene boyunca, 1960'larda düşlenen geleceğin arkasındaki merakı yeniden yaşayacağız. Bu dönemin çizgilerine parlak renkler, kıvrımlı yüzeyler, heykelsi mobilyalar eşlik edecek. Retro fütürizmi meraklılarına duyurulur… Göz alıcı trendleri yaşam alanlarında kullanmayı sevenlere ise yakın gelecekte maksimalizm hitap edecek. Yüksek frekanslı renklerden dev boyutlara, eklektik tasarımdan tarihi kodların modern yaşama yansımasına dekorasyon adına bizi dinamik bir dönem bekliyor…