Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dekorasyonda uyumsuzluğun uyumu
Dekorasyonda uyumsuzluğun uyumu
Vaktinizin çoğunu harcadığınız mekanları döşerken, pek çok dekorasyon akımından etkileniyor olabilirsiniz. Peki uyumsuzluğun uyumunu sergileyen eklektik dekorasyon için ne düşünüyorsunuz…
Ev Dekorasyon 24 Temmuz 2017 - 13:37

Modern bir şekilde döşenmiş salonun ortasına kondurulmuş futuristik bir masa, klasik tarzın hakim olduğu oturma odasında kullanılan metal mobilyalar aynı anda ustaca kullanılabilir. Bunun için sadece biraz hayal günü ve farklı bir bakışa sahip olmak gerekiyor.

dekorasyon-ic-7

SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK ALANI

Eklektik etki sadece kontrastlarla yakalanan uyumu simgeliyor. Bunu yapabilmek için karakterli parçaları bir araya getirmeli ancak renklerin dengesine dikkat etmelisiniz. Kaos ve kontrast arasında ince bir çizgi var ve bunu yakalamak için gereken sihir, evi eşyalarla doldurmamaktan geçiyor. Eklektik stilin en önemli özelliklerinden biri sınırsız özgürlük imkanı sunması.

dekorasyon-ic-5

BOYUTLAR ÖNEMLİ

Bir yemek masası, etrafında farklı modelde sandalyelerle oldukça hoş bir görüntü oluşturabilir. Ancak bu sandalyelerin farklı boylarda olmasının salonunuzda ciddi bir kaos yaratabilir. Eşyaların yerleşimi, koltukların birbirlerine uzaklığı, aksesuarların farklı da olsa aynı ölçülere sahip olması işin sırlarından biri.

dekorasyon-ic-2

KONSEPTİNİZİ KENDİNİZ YARATIN

Eklektik tarzda bir ev dizayn etmek istiyorsanız, farklı desenleri ve renkleri bir araya getirmekte özgürsünüz. Bununla birlikte evinize yeni bir koltuk ya da perde alırken planlı olmaya, kalabalık görünmemesine, desenlerin birbirine uyumlu olmasına dikkat edin.

dekorasyon-ic