Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fonksiyonel mobilyalarla akılcı çözümler
Fonksiyonel mobilyalarla akılcı çözümler
Yaşam alanlarınızı, kaliteli mobilyalar ve konforu ayağınıza getiren, fonksiyonel uygulamalarla düzenlemek istiyorsanız, konusunda uzman kişilere kulak vermenizde yarar var. Biz de ‘akıllı mobilya’ konusunda fark yaratan Gaysan Mobilya & Multimo’nun Genel Müdürü Can Özdemir’e mobilya sektörü ve akıllı mobilya konularında merak ettiklerimizi sorduk…
Ev Dekorasyon 22 Ocak 2018 - 13:26

Röportaj: Birgan Bileke

Bir mobilya markasının başarısını kalıcı kılan temel unsurlar neler?

Herhangi bir markanın başarısı için, marka sahiplerinin markalarına gönül bağıyla bağlı olmaları, tüketicinin beklentisini sürekli takip etmeleri, ARGE ile çözüm sunmaları gerekiyor. Mobilya markaları için tabii ki sağlamlığın ön planda olması başarı için önemli bir etken. Tüketiciler tarafından uzun yıllar boyunca kullanılabilen kaliteli ve sağlam mobilyalar ürettiğiniz takdirde, kullanıcılarınız için başarılı bir marka olmanız da kaçınılmaz oluyor. Ayrıca akılcı çözümler sunarak optimize alan kullanımı sağlamak her zaman müşterileri cezbeden ve merak uyandıran temel unsurlardandır.

mobilya-2

Mobilya seçerken alırken hangi unsurlara dikkat etmek satın alınan tasarımın uzun yıllar kullanılmasına imkan verir?

Mobilya seçerken üretici firmanın kim olduğu ve üretim tecrübesine bakılması gerektiği gibi; yenilikler, satış sonrası iletişim ve hizmet önemli rol oynamaktadır. Mobilyaların artık uzun yıllar kullanımından ziyade fiyat ve fayda dengesi gibi faktörler önemli rol oynamakta.

Beş yılda bir servis kontrolü

‘Akıllı mobilya' satın alırken hangi kriterleri göz önünde tutmalıyız?

Akıllı kavramı günümüzde ‘dijital' ile eşdeğer olarak algılanıyor ancak bu kanı doğru değil. ‘Akıllı mobilya', birden fazla amaca hizmet eden ve bu hizmet etme sürecinde kullanıcıya ek fonksiyonlar sunan mobilyalar olarak tanımlanabilir. Mobilya sektöründe de bir ürüne akıllı diyecek isek, fonksiyonel olma özelliği ile ürünün ana özelliğinden daha fazla amaçla kullanılabiliyor olması, aynı ünitede çok amaçlı bir deneyim sunuyor olması gerekir. Akıllı mobilya satın alırken de bu amaçlara hizmet ediyor olmasını göz önünde tutmak gerekiyor. Tüketicinin ihtiyacın ne olduğunu da çok iyi belirlemek lazım. Mobilyayı satın alacağınız firmaya ihtiyaçlarınızı söyledikten sonra, uzman kişinin yönlendirmesiyle daha doğru ve kullanışlı seçimler yapabiliriz.

mobilya-1

Yatak ve TV ünitesi olabilen tasarımları kullanırken nelere dikkat etmek mobilyaların ömrünü uzatır?

Bu tarz mobilyalarda kullanımdan öte, satın alınan ürünün sunduğu garanti ve firmanın kaliteli ürün üretiyor olması önemli. Mümkünse mobilyanın yerini çok sık değiştirmemek gerekir. Beş yılda bir servis kontrolü ile 20 yılın üzerinde kullanımı sağlamış olurlar.

mobilya-3

Markada güvenilirlik önemli

Mobilya satın aldıktan sonra memnun olmayanların alışveriş sırasında yaptığı temel hata nedir?

Mobilya seçerken en önemli kriterlerden biri, mobilyanın sadece görünüşüne aldanmamak ve mobilyalarınızı güvenilir bir firmadan temin edip, tüm süreci onlarla yönetmeniz faydalı olacaktır. Mağazada sergilenen mobilyalar, evinizin ölçüsüne göre satın almazsanız evinizde aynı şekilde durmayacaktır ve bu da moral bozukluğu yaratır. Ayrıca yine beğendiğiniz modelin kalitesine dikkat etmediğiniz takdirde de aynı sorunu yaşarsınız. Keyifle satın aldığınız mobilyanın kısa süre içerisinde deforme olmasını kimse istemez. Ama kalitesiz ürünlerde böyle sonuçlar kaçınılmaz. Bu gibi sorunlar için ölçüsel ve dekorasyon 3 boyutlu yerleşim veya sanal gerçeklik ön hizmeti almak faydalı olur.

mobilya-5
Son güncelleme: 13:31 - 22.01.2018