Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her yıl 4 milyon yatak yenileniyor
Her yıl 4 milyon yatak yenileniyor
ABD, Çin ve Brezilya dünyada en fazla yatak üreten ve tüketen ülkeler arasında yer alıyor. Yatak üreticilerinin 60 bin dolar ve 60 milyon dolar arasında değişen yatırımlar sonucunda her sene 4 milyon tüketici yatak değiştiriyor…
Ev Dekorasyon 6 Eylül 2017 - 14:31

YAYLI YATAKLAR ÜLKEMİZDE İLK SIRADA

Yatak sektörünün tüm bileşenleri 14-18 Ekim'de TÜYAP'ta bir araya geliyor… Dünyadaki yatak üretiminin yüzde 40'ını yaylı, yüzde 45'ini ise sünger yataklar oluşturuyor. Türkiye'ye bakıldığında ise yatak pazarının yüzde 95'ini yaylı, yüzde 5'ini sünger yataklar oluşturuyor.

İHRACATTA ÇİN, İTHALATTA ABD

Yatak eşyası ve benzeri ürünlerin ihracatında Çin, ABD, Almanya, Belçika ve Polonya gibi ülkeler başı çekiyor. En çok ithalat yapan ülkeler arasında İSE ABD, Japonya, Almanya, Birleşik Krallık, Kanada gibi ülkeler yer alıyor. Türkiye'nin ise bu ürünlerde en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Irak, Romanya, İtalya, Suudi Arabistan olarak öne çıkarken en çok ithalat yaptığı ülkelerin başında Çin, Polonya ve Bulgaristan gibi ülkeler yer alıyor.

promatt-ic

KAYSERİ, İSTANBUL VE İZMİR

Türkiye'de 50-500 arasında işçi çalıştıran 25 firma bulunuyor; küçük işletmelerle bu sayı 400'e kadar çıktıyor. Türkiye'deki üreticilerin çoğunlukla Kayseri, İstanbul ve İzmir'de bulunduğunu belirten REED TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Fatih Özmert, Kayseri'nin toplam üretimin yarısına yakınına sahip olduğunun altını çiziyor: “Giriş maliyetleri düşük bir sektör olduğu için Türkiye'de çok fazla üretici bulunuyor. Kayseri ise yıllık 2 milyon civarında üretimle toplam üretimin yarısını karşılıyor. Bunun yanı sıra Türkiye, ürettiği yatakları Avrupa ve Ortadoğu'ya da satıyor çünkü Türkiye, işgücü, enerji, hammadde ve coğrafi konumu nedeniyle üretim için uygun bir konumda. Ama Ar-Ge konusunda yeterli gelişme sağlandığı takdirde sektörün ivmesini ülkemize taşımak mümkün.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.