Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlkbahardan ilham alan pastel tonları
İlkbahardan ilham alan pastel tonları
Kullanıldığı her mekana dinamik ve canlı bir hava katan pastel renkler, bu yıl da etkisini gösteriyor. Zarif tasarımlara eşlik ettiği zaman ferah yaşam alanları yaratan bu renkler hakkında işte size birkaç ipucu…
Ev Dekorasyon 7 Mart 2018 - 13:39

GÜL KURUSU VE ŞEFTALİ TONLARI

2018, her alanda doğallığın ön planda olduğu bir sene. Bu doğallığa en şık şekilde eşlik eden pastel tonlar, perdeden halıya, yastıklardan duvar rengine farklı alanlarda kullanılabilir.

koltuk-shutter

Özellikle baharın zarafetini temsil eden gül kurusu ve şeftali tonları, ön plana çıkan koltuk renkleri arasında yer alıyor. Eğer “Ahşapsız olmaz!” diyenlerdenseniz ve tercihinizi koyu renkten yana kullanıyorsanız, bu iki ton evinize ayrı bir hava katar.

koltuk-2-shutter

DOĞAL DOKULARA NATÜREL RENKLER

Pastel renklerin ön planda olmasını istemiyorsanız, bu kez de aksesuar seçiminde tercihinizi bu renklerden yana kullanabilirsiniz.

salon-shutter

Ekru, beyaz ve bej renklerin bolca kullanıldığı bir salona mint yeşil ve pastel pembe tonlarında yastıklar, objeler, tablolar, minik puflar yerleştirebilirsiniz. Bu tür minik dokunuşlar tarzınız ne olursa olsun, yaşam alanınıza baharın enerjisini yansıtacak.

MİNİMALİST ÇİZGİLER

Pastel tonların zarafetine eşlik edecek en sade mobilyalar, minimalist çizgiler taşıyan tasarımlar.

sepha-shutter

Bu sadeliği özel tasarım detaylarla renklendirmek, mekana orijinal bir hava katarken, hem gözünüze hem de ruhunuza hitap edebilir. Orta sehpa ya da avize, yaşam alanınızı renklendirmek için kullanabileceğiniz iki önemli alandır.