Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dekorasyonda senenin rengi: Ultra violet
Dekorasyonda senenin rengi: Ultra violet
Renkleri inceleyen bilim adamlarının yaratıcılığı ve bilgeliği temsil ettiğini söylediği bir mor tonu olan ultra vilolet, 2018’de giyimden dekorasyona her alanda etkisini gösteriyor.
Ev Dekorasyon 13 Şubat 2018 - 13:42

Kırmızı ve mavinin muhteşem buluşması

Birbirinin zıttı olan kırmızı ve mavinin buluşmasından doğan bu rengi dekorasyonda kullanırken, tasarım seçimi konusunda özenli davranmalısınız. Zira seçtiğiniz tasarım ne kadar sade, şık ve zarif olursa, yaşam alanınız da ultra violet'nin enerjisini o kadar yansıtır.

ultrra-ic-3

Duvar renginden televizyon ünitesine

Ultra violet rengi kullanırken, kullanılacağı ortamda bu rengin eşlikçileri beyaz, krem gibi rahatlatıcı renkler olmalı. Bu şekilde ultra violet daha ön plana çıkar ve gözü yormayan bir şekilde uygulanmış olur. Eğe ultra violet rengi duvar rengi olarak tercih edeceksiniz, duvarın önünde aynı tonlarda mobilya kullanmak göz yorucu olabilir.

ultra-ic-2

Detaylara gelince…

Her şeyin aşırısı zarar olduğuna göre, ultra vilolet'yi de aynı mekanda pek çok yerde kullanmaktan kaçınmalısınız.

ultra-ic

Eğer tercihiniz aksesuarlarda bu rengi kullanmaksa, yastık, vazo gibi seçenekler size hitap edebilir. Aydınlatma konu olduğunda ise diğer objelere göre biraz daha detaylı tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz.

ultra-ic-3
Son güncelleme: 15:28 - 13.02.2018