90. Gazi Koşusu heyecanı

Türk at yarışçılığının derbisi olan ve ulu önder Atatürk’ün adına düzenlenen Gazi Koşusu, pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

90. Gazi Koşusu heyecanı

Türk at yarışçılığının derbisi olan ve ulu önder Atatürk'ün adına düzenlenen Gazi Koşusu, pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşuldu. Yarışa kazananlar kadar İngiltere'de düzenlenen Royal Ascot yarışlarının izleyicileri gibi giyinmiş konuklar da damgasını vurdu.

28

İSTANBUL Vediefendi Hipodromu bu yıl daha farklı bir yarışa ev sahipliği yaptı. 90. Gazi Koşusu'na katılan konuklar bu sene İngiliz aristokrasisini aratmadı. Konuklar şıklıklarıyla dikkat çekerken özellikle hanımefendiler şık şapkalarıyla göz kamaştırdı. 2 bin 400 metre çim pistteki yarışta birinci gelen Graystorm'u ve diğer 21 safkanı 25 bin yarışsever heyecanla takip etti. Koşunun sonunda jokey Ahmet Çelik ve Graystorm'un sahibi Ahmet Güzelocak'a ödülleri verilirken yarışseverlerin heyecanı henüz yatışmamıştı. İş, sanat, siyaset ve cemiyet hayatından ünlü isimler koşuyu izlerken heyecandan yerlerinde duramadılar.

42

25 bin yarışseverin heyecanla takip ettiği koşunun galibi, Ahmet Güzelocak'ın sahibi olduğu Graystrom isimli safkanla jokey Ahmet Çelik oldu.

40

KENDiMi KAYBEDiYORUM

Atlara merakıyla tanınan şarkıcı Işın Karaca Gazi Koşusu'nu eşi Sedat Doğan ve kızı Mia'yla birlikte takip etti. Yarış boyunca yerinde duramayan şarkıcı, “Bu benim sakin halim. Siz beni bir de kendi atım yarışırken görün, kendimi kaybediyorum” diye konuştu.

44

Ünlü oyuncu Emre Karayel de Gazi Koşusu'nu takip eden isimler arasındaydı. Karayel, yarışlarda bahis oynamak için arkadaşlarıyla fikir alışverişinde bulundu.

43

KUPONU TUTTURDU

Gazi Koşusu'nu yeni sevgilisiyle izleyen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, kupon yaptığı atın koşuyu birinci olarak tamamlamasıyla birlikte mutluluktan havalara uçtu.

41

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Ferihan Göksu'nun şık kıyafeti ve şapkası dikkat çekti.

18 22 24 31 36 38