Sözcü Plus Giriş

Sosyetenin ünlü ismi Esra Özavar, eşinin yasak aşk yaşadığı Nalan Aksoy’a açtığı tazminat davasını kazandı

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden işadamı Can Pekcan’ın kendisini Nalan Aksoy’la aldattığı eşi Esra Özavar, Nalan Aksoy’a açtığı manevi tazminat davasını da kazandı. Emsal teşkil edecek dava sonrasında yuva yıkan üçüncü şahıslar manevi tazminat ödemeye mahkum olacak

Ünal DEMİRKAYA
Güncellenme: 13:32, 03/02/2017
Sosyetenin ünlü ismi Esra Özavar, eşinin yasak aşk yaşadığı Nalan Aksoy’a açtığı tazminat davasını kazandı

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden işadamı Can Pekcan'ın kendisini Nalan Aksoy'la aldattığı eşi Esra Özavar, Nalan Aksoy'a açtığı manevi tazminat davasını da kazandı. 2004 yılında evlenen ve iki çocukları olan çiftin ayrılığına Can Pekcan'ın Alaçatı'da Nalan Aksoy'la yaptığı kaçamak neden olmuştu. Dava sonrasında iki çocuğunun velayetini alan ve yüklü bir tazminat kazanan Esra Hanım, yuvasının yıkılmasına neden olduğunu ileri sürdüğü Nalan Aksoy'a da manevi tazminat davası açmıştı.

17

HAYIR KURUMUNA BAĞIŞLAYACAĞIM

Davayı kazanan Esra Hanım, “Bu davayı kazandığım için boşanma davasını kazandığımdan daha çok sevindim. Bu karar emsal teşkil edecek. Bana, ‘Üçüncü kişilere açılan dava örneği yok, kazanamazsın' dediler. 100 bin liralık dava açmıştım, mahkeme 10 bin liraya hükmetti. Rakamın önemi yok. Muhatap o şahıs Yargıtay'a gitmez ve karar bozulmazsa tazminatı hayır kurumlarına bağışlayacağım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:06:05,