Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Arzu Sabancı’nın ‘kuzey ışıkları’ heyecanı
Cemiyat hayatının tanınan simalarından Arzu Sabancı, kutup ışıklarını görmek için Finlandiya'ya gitti. Sabancı, heyecanını "Uzun zamandır görmeyi istediğim bir yere geldim" diyerek tarif etti.
Exclusive 8 Ocak 2019 - 12:43

Arzu Sabancı, uzun zamandır görmek istediği kuzey ışıkları için Finlandiya’nın kuzeyinde bulunan Laponya’ya gitti. Finlilerin ürettiği Noel Baba köyünde konaklayan Sabancı, kutup çizgisinin geçtiği yeri de takipçileriyle paylaştı. Bulunduğu yeri “masal kasaba” olarak tarif eden Sabancı, ilk paylaşımında kuzey ışıklarını görmek için yaşadığı heyecanı da yansıttı.

kuzey-isiklari

Arzu Sabancı, kutup ışıklarının fotoğrafını takipçileriyle paylaştı.

Şansı yaver giden ve kutup ışıklarına rastlayan Sabancı, çektiği bir fotoğrafı da “Kutup ışıkları ya da Kutup aurorası. Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalar. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılıyor. Daha ilk gün. Belki sonra daha belirgin görürüz” notuyla paylaştı.

arzu-sabanci4 arzu-sabanci3 arzu-sabanci2
Son güncelleme: 13:07 - 08.01.2019