Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşegül Dinçkök ‘Misunderstood’ ile Miami’de
Ayşegül Dinçkök ‘Misunderstood’ ile Miami’de
Fotoğraf sanatçısı Ayşegül Dinçkök ve Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Şahika Ercümen’in ortak projesi olarak hayata geçen 'Derin Tutku Misunderstood/Yanılgı' 5 Aralık Çarşamba günü Art Basel Miami 2018 kapsamında düzenlenen Raw Pop Up interaktif sanat etkinliğinde sergilenecek.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 3 Aralık 2018 - 10:35

Miami'de terk edilmiş tarihi bir binada yer alacak sergi 5-9 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak. 80'den fazla yerel ve uluslararası sanatçının performans göstereceği ve 8000 ziyaretçinin katılacağı Raw Pop Up'ta bambaşka bir konsept altında sunulan sanatsal çalışmalar sanatseverlere birbirinden farklı deneyimler yaşatacak.
mundus
Ayşegül Dinçkök ve Şahika Ercümen bu sergide birbirlerine kayıtsız güvenen iki kadının zor koşullarda, suyun 30 metre altındaki dayanışmasına ve köpek balıkları ile uyum içinde varoluşuna dikkat çekiyor. Biri tüplü diğeri serbest şekilde dalan iki kadın aslında doğru bir şekilde yaklaşıldığında her canlının birlikte var olabileceğine ve insanları yanlış anlaşılmaların verdiği zarardan dönmeye çağırıyor…

MUNDUS: TEHDİTLER ALTINDAKİ DÜNYAMIZA BARIŞ

Ayşegül Dinçkök ve Koray Erkaya ortak çalışması olan ‘Mundus’ ise temiz bir dünyada insanca ve tehditlerden uzak yaşamın özlemini simgeliyor.

BARIŞ İÇİNDE AHENKLİ BİR YAŞAM, KÖPEK BALIKLARI İLE DOST, TABİAT İLE UYUMLU…

Misunderstood/Yanılgı; 400 milyon yıldır su altında yaşayan en eski canlılardan biri olan köpek balıkları ile kadınların pek çok ortak noktasının olduğunu gözler önüne seriyor. Su altında köpek balıklarının yeryüzünde ise kadınların yüzyıllardır yargısız infaz edildiğini vurguluyor, yanılgılar ve ön yargılar ile her iki canlının da şiddet gördüğünü ve değerlerinin anlaşılmadığını gösteriyor.