Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cahide’nin dönüşü muhteşem oldu
Cahide’nin dönüşü muhteşem oldu
İstanbul gece hayatının efsanevi markası Cahide, geçtiğimiz hafta Harbiye'deki tarihi Kervansaray Gazinosu'nda kapılarını yeniden araladı.
Exclusive 16 Ekim 2017 - 15:39

Birbirinden renkli şovların yanı sıra Berkay'ın da sahne aldığı Cahide'nin açılış gecesinde Demet Akbağ, Sedef İyibar, Okan Bayülgen ve Emre Yusufi gibi ünlü isimler doyasıya eğlendi.
dw
Cuma akşamı ise son dönemlerin adından çok söz ettiren grubu Rubato vardı Cahide Müzikhol Sahnesi'nde. Gelen konuklar arasında ise Orhan Gencebay – Sevim Emre çifti, Yeşim Salkım, Okan Bayülgen, Doğan Çakıt, Beren Saran ve Cahide'nin duvarını görkemli 10 metrelik enstalasyonla süsleyen sanatçı Emre Yusufi bulunuyordu.
orhangencebay
Gecenin sürprizini Rubato'nun kurucusu ve solisti Özer Arkun yaptı. Henüz 14 yaşında iken konservatuar korolarında çalmaya başlayan Arkun'u bir gün Orhan Gencebay aramış telefonla. Telefonu açan babası ise karşısında “Ben Orhan Gencebay, oğlunuzla görüşmek istiyorum” diyen bir ses duyunca, kendisine şaka yapılıyor zannederek telefonu kapatmış.
Derken sonunda arayanın gerçekten de Orhan Gencebay olduğu anlaşılmış ve Özer Arkun, Gencebay'ın ‘Dokunma' isimle albümünde çalmış.
Rubato'nun solisti Özer Arkun kendisini dinmeye gelen isimler arasında Orhan Gencebay'ın da bulunduğunu öğrenince sahnede bu anısını anlattı ve gencecik yaşında kendisine albümünde çalma imkanı tanıyan usta isme teşekkür etti.
Orhan Gencebay da o her zamanki alçak gönüllülüğü ve tevazusuyla ayağa kalkarak selamdı ve alkışladı Rubato'yu.

Gecenin bir başka sürprizi ise seyirciler arasında yer alan Yeşim Salkım'ın sahneye çıkması oldu.
Seyircilerden gelen ‘Deli Mavi' tezahüratlarına ise “Yeter, yıllardır onu söylüyorum. Bu gece sizlere arabesk bir parça okumak istiyorum” dedi ve ‘Tanrı İstemezse' ile ‘Hangimiz Sevmedik' adlı çok sevilen iki şarkıyı seslendirdi .
yesimsalkim
Salkım sahneden inerken son söz olarak da “Hanımlar, kocalarınıza sahip çıkın” diyerek Gülben Ergen'e gönderme yapmayı ihmal etmedi.

Son güncelleme: 15:41 - 16.10.2017