Çocuklara ikinci şans

Lifetime TV, temel hakları ellerinden alınan çocuklara ikinci şans sunmak üzere önceki gün eğitim, konaklama, rehabilitasyon ve yaratıcılık konularına odaklanan 'Lifetime İkinci Şans Projesi'ni tanıttı.

Çocuklara ikinci şans

Projenin yüzü, ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin de katıldığı, güçlü, başarılı ve iş hayatında etki bırakmış, aynı zamanda yaptıkları hayır işleriyle fark yaratan kadınların onurlandırıldığı törende projenin sahibi MCD Medya ve Lifetime Türkiye Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya bir konuşma yaptı. Şıklığıyla göz dolduran Güvenkaya, “Lifetime İkinci Şans Projesi ile hedefimiz; vakıflardaki çocuklarımıza elle tutulur bir kaynak üretmek, ülkemizde farkındalık yaratmak ve global dev bir proje ile beraber sürdürülebilir kılmak. Bu bağlamda bu sene ‘Lifetime İkinci Şans Projesi' ile en büyük bağışı Koruncuk Vakfı'na yapıyoruz. Bağış, Koruncuk Köyleri'nde yaşayan hayatlarında farklı nedenlerle çocuk hakları ellerinden alınmış ve travmaya maruz kalmış çocukların hayata tutunmaları için uzman ekiplerle psikososyal destek sağlamak ve geçmişin yaralarını sarıp, Koruncuk'un sevgi dolu köylerinde yaşam olanağı sunmak için kullanılacak” dedi.

Almıla Güvenkaya - Esra Oflaz Güvenkaya

Almıla Güvenkaya – Esra Oflaz Güvenkaya

Projenin marka yüzü olan Meryem Uzerli de davet öncesi basın mensuplarıyla samimi bir sohbete koyuldu. Koruncuk Vakfı ile uzun zamandır ilgilendiğini belirten Uzerli, “Bu projeye çok güveniyorum. Topladığımız paranın gerçekten çocuklara gideceğini biliyorum. Çocuklar Allah'tan bize hediye, onlar bizim geleceğimiz. Bu projenin geliri onların psikolojik tedavisine harcanacak. Bir anne olarak çok mutluyum. Kendi çocuğumu koruyabiliyorum ama çok sayıda insan çocuğunu koruyamıyor. Hem anne hem insan olarak bu projede var olduğum içim çok mutluyum” dedi.

Beyza Uyanoğlu - Feryal Gülman

Beyza Uyanoğlu – Feryal Gülman

Davete katılanlar arasında olan Yasemin Özilhan şıklığı ile göz doldururken, muhabirlerin moda ve oyunculuk arasındaki seçimini sorması üzerine “Şu sıralar modaya ağırlık verdim, moda oyunculuk kadar zaman almıyor. Modaya odaklanacağım. Oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Yasemin Özilhan

Yasemin Özilhan

Sema Güral Sürmeli

Sema Güral Sürmeli

 

Burak Kut

Burak Kut

 

Nil Bentürk

Nil Bentürk

Kiaran Saunders- Esra Oflaz

Kiaran Saunders- Esra Oflaz

 

İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya

 

Figen Kıral

Figen Kıral

 

Didem Çapa

Didem Çapa

 

Emine Özilhan

Emine Özilhan

Loading...