Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ebru sanatı şıklıkla buluştu
Ebru sanatı şıklıkla buluştu
Türk kültürünün UNESCO listesi’ne giren en önemli değerlerinden olan Ebru Sanatı, Armaggan’ın zamansız tasarımları ile yepyeni bir koleksiyonda hayat buldu.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 13 Nisan 2016 - 15:28

Türk kültürünün farklı disiplinlerdeki sanatsal ve zanaatsal değerlerini günümüze ve geleceğe taşıyan Armaggan, Ebru by ARMAGGAN koleksiyonu ile yaklaşık bin yıllık tarihi olan ebru sanatını sofistike zevklerin beğenisine sundu.

Romantik çizgilerle tasarlanmış elbise ve fular modellerinden oluşan Ebru Uygun'un desenleri, koleksiyonda Armaggan'ın %100 ipek ve %100 yün kumaşlarından elde edilen şık ve zarif elbiseler ve fularlarda vücut buldu.


Ebru Karaçam'ın ev sahipliğinde düzenlenen EBRU by ARMAGGAN koleksiyonu, Armaggan'ın Nuruosmaniye'deki ikonik binasında gerçekleşen özel bir davet ile tanıtıldı.

Jülide Berkman

Davete Beste Yurttaş, Jülide Berkman, Ebru Sanver, Canan İmer, Berna Ülger gibi isimler katılarak koleksiyonu yakından görme imkanı buldular.

Berna Ülger Teksen Demirci__Adom Yarcan

Ebru Sanver