Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, 10 haftada 10 kilo verdi
Fazıl Say, 10 haftada 10 kilo verdi
Fazıl Say, büyük bir başarıya imza attı ve neredeyse herkesin kilo aldığı bu dönemde 10 kilo vermeyi başardı.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 20 Haziran 2020 - 11:52

Dünyaca ünlü sanatçımız Fazıl Say, karantinada kilo vermeyi başaran insanlardan oldu. 10 haftada 10 kilo verdiğini açıklayan Say, 68 kiloya düştü.

Say, 10 haftada nasıl kilo verdiğini şöyle anlattı:

“Ekmeği tamamen kes. Karbonhidratı minimuma indir. Pizza-pide-makarna cinsi yiyecekler en fazla haftada bir… Haftada 4-5 kere tempolu yürüyüş ve pilates… ’16 saat kuralı’ günde 2 öğün, ben kahvaltı etmiyorum, zaten etmezdim. Yumurta filan yapıyorsam da o gün öğlen yemiyorum, tutar zaten akşama kadar.”

Fazıl Say’ın bu paylaşımına birçok takipçisi esprili yorum yaptı. Takipçilerin bir kısmı Fazıl Say’ın verdiği kiloları kendilerinin aldığını söyledi.

DÜZENLİ BESLENME VE EGZERSİZ

Karantina süresince düzenli beslenmek, ağır olmasa da düzenli egzersiz ve yürüyüş yapmak gerçekten çok etkileyici oldu. Ben de pandemi süresinde yediğime içtiğime dikkat edip, yürüyüş yaparak 7 kilo verdim. Çevremde de birçok kişinin kilo verdiğini duydum. Şehrin kaosundan bir nebze de olsa kurtulup, dikkat etmek, bu fırsatı değerlendirmek isteyenlere belli ki iyi geldi…

Son güncelleme: 12:00 - 20.06.2020