Sözcü Plus Giriş

Genç yeteneklerden dev konser!

Üstün yetenekli gençlerimizin, kültür ve sanat elçilerimiz olarak ülkemizi dünyada temsil etmelerini amaçlayan, 'Forte 24 Genç Yetenek Projesi'nin dün düzenlenen özel gecesinde sanat ve cemiyet yaşamının saygın isimleri bir araya geldi. Özel konserde gençlerle birlikte dev sanatçılar da gönüllü olarak sahne aldı.

Güncellenme: 16:22, 14/02/2017
Genç yeteneklerden dev konser!

2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan, ‘Harika Yetenekler’ olarak da bilinen ‘Forte 24 Genç Yetenek’ projesi, önceki akşam Zorlu PSM’de özel bir gece düzenledi. Kültür ve sanat alanında saygın isimlerin desteği ile hayata geçirilen proje, sanatın farklı alanlarındaki yetenekli öğrencileri dünya sahnelerine taşımayı hedefliyor. Proje kapsamında uluslararası birçok başarıya imza atarak ülkemizi gururlandıran ve gururlandırmaya devam eden üstün yetenekli gençler, kültür ve sanat elçilerimiz olarak ülkemizi dünyada temsil etmeye devam ediyorlar.

ÜNLÜ İSİMLER GÖNÜLLÜ OLARAK YER ALDI

genel13

Düzenlenen özel gecede Halit Ergenç ve Zuhal Olcay genç yeteneklerle birlikte sahne aldı. Zuhal Olcay, ‘Başucu Şarkıları’ albümünde yer alan ‘Güller ve Dudaklar’ ve Özdemir Erdoğan’ın efsane şarkısı ‘Pervane’yi sahnede genç yeteneklerle birlikte seslendirdi.

halitergenc_selmaergec

ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Yoleri’nin organize ettiği gecede Selma Ergeç, sunuculuğu gönüllü olarak üstlendi. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğinde hayata geçirilen ve ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşen bu özel geceye Haldun Dormen, Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliğini üstlendi.

arzu-sabanci

Efsaneler resimler ile anıldı!

‘Forte 24 Genç Yetenek’ projesini en başından beri destekleyen merhum ‘Kutup Yıldızları’ndan Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzenlenen ve Nebil Özgentürk tarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı ‘Kutup Yıldızı’ fotoğrafları da sergilendi.

yasemin-emine-ozilhan-2turkan-sabancisadettin-emek-sarangenel5berrin-yoleri-1berna-tokar-cigdem-simavi-nebahat-cehre