Sözcü Plus Giriş

Kiracısını kapının önüne koydu

İstanbul gece hayatının 41 yıllık sembol gece kulübü 'Etiler Şamdan' işletme hayatına son verdi. Mekanın mülk sahibi Seda Sayan, uzun süredir kira alamadığı işletmeye tahliye kararı çıkarttırıp önceki gece mekanı boşalttırdı.

Ünal DEMİRKAYA
Güncellenme: 09:10, 05/02/2017
Kiracısını kapının önüne koydu

İstanbul gece hayatının 41 yıllık sembol gece kulübü ‘Etiler Şamdan’ işletme hayatına son verdi. Mekanın mülk sahibi Seda Sayan, uzun süredir kira alamadığı işletmeye tahliye kararı çıkarttırıp önceki gece mekanı boşalttırdı.

Bir süredir hastanede tedavi gören işletme sahibi Mehmet Tuna ile Sayan, uzun süredir kira ödenmediği için karşı karşıya gelmişti. Sayan, sosyal medyada da yer bulan mekanın tahliye edilmesiyle ilgili olarak avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Kira sözleşmesinin 5 yıllık olup 2015 yılının Ekim ayında sona erdiğini belirten Sayan, Nispetiye Caddesi'nde kiraların en az  40-50 bin dolar olduğunu ancak Şamdan'ın kirası için işletme sahibiyle kuru 1,60 olarak sabitlediklerini açıkladı.

4

Eşyaları oğlu boşaltmış

Buna rağmen 2016 yılının haziran ayından bu yana kira ödenmediğini söyleyen Seda Sayan, Tuna'nın taahhüdü yerine getirmediği için iki ayrı mahkemeden aldıkları tahliye kararını hayata geçirdiklerini söyledi. Bu arada Seda Sayan'ın tüm mülklerinin işletmesini bir süredir oğlu Oğulcan Engin yapıyor. Önceki akşam yapılan tahliye işleminde de Oğulcan Engin hazır bulunmuş.

tuna

 

Yayınlanma Tarihi:06:32,