Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MİKA-DER çocuklar için çalışıyor
MİKA-DER çocuklar için çalışıyor
Minik Kalplerle El Ele Derneği (MİKA-DER), Bartın'da 13 ile 18 yaş arası çocukların kalabileceği Çocuk Evleri Sitesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 8 Mayıs 2019 - 13:35

40 çocuğun konaklayabileceği Bartın’daki Çocuk Evleri Sitesi, MİKA-DER ve Bartın Valiliği işbirliği ile hizmete açıldı. Açılışta MİKA-DER Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Sabancı da vardı. Bartın’daki evlerden birisi de Arzu Hanım’ın oğlu Hakan Sabancı’nın ismini taşıyor. Arzu Hanım, açılışla ilgili Instagram hesabından paylaşımlarda bulundu.

Valilik ile 2012 yılında imzalanan protokolün ardından MİKA-DER, bu tesisin hizmete sokulmasını heyecanla bekliyordu. Arzu Hanım da bu heyecanı yaşayan isimlerden birisiydi.


Tesisle ilgili bilgi veren Sabancı, “Burada devletin bakımını üstlendiği 13-18 yaş grubunda 40 erkek çocuğu, başlarında bakıcı ağabeyleri ile okullarına gidip yaşamalarını güzel, konforlu, güvenli bir ortamda sürdürecekler. Sporlarını yaparak, derslerine çalışarak, paylaşmayı öğrenerek yaşama hazırlanacaklar. Onları gelecekte başarılı, mutlu, sevgi dolu, Türkiye devleti için hayırlı evlatlar olarak görmek en büyük dileğimiz” dedi.

MİKA-DER ile ilgili de bilgi veren Arzu Hanım, bugüne kadar 30 şehirde çocuk yurtları açtıklarını belirterek, bunların yanı sıra bir Çocuk Destek (Rehabilitasyon) Merkezi, 25 Çocuk Evi ve 2 Sevgi Evi kompleksi açtıklarını söyledi.

İŞTE, EVLERİN İÇİ…

 

Son güncelleme: 14:12 - 08.05.2019