Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sıra dışı bir sergi Pasif-Agresif
Sıra dışı bir sergi Pasif-Agresif
Dünyaca ünlü İtalyan çağdaş sanat galerisi Liquid Art System, İstanbul Nişantaşı’ndaki yeni mekanını ilk kez bir Türk sanatçının eserlerinin yer aldığı bir sergiyle açtı.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 21 Nisan 2017 - 00:24

Dünyaca ünlü İtalyan çağdaş sanat galerisi Liquid Art System, İstanbul Nişantaşı'ndaki yeni mekanını ilk kez bir Türk sanatçının eserlerinin yer aldığı bir sergiyle açtı. Sıra dışı ressam Recep Batuk'un popüler kültür ikonlarını ve hayali kahramanları akademik bir düzen içerisinde resmettiği Pasif-Agresif adlı sergide yer alan eserleri büyük ilgi gördü. Açılışa Türkiye'nin önemli koleksiyonerleri ve sanatseverler katıldı.  Galerinin İstanbul temsilcisi ve direktörü Itır Lir Tan, galeri olarak uzun senelerdir temsil ettikleri önemli yabancı sanatçıların yanı sıra, Türk sanatından da önemli isimleri yurtdışında temsil etmeye  başladıklarını, ilk olarak da Türk çağdaş sanatının sıra dışı ve kendine has üslubuyla dikkat çeken ismi Recep Batuk'un son işlerinden oluşan bir sergi açmaya karar verdiklerini söyledi.

3