Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimlerden Kalp Vakfı’na destek
Ünlü isimlerden Kalp Vakfı’na destek
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 6 Şubat 2019 - 12:59

Türk Kalp Vakfı'nın ‘İyi Kalpli Ol’ sloganı ışığında yaptığı projeler kapsamında, geçtiğimiz gün , İstinye Park Meydanı'nda ‘Türk Kalp Vakfı İyi Kalpli Ol’ sergisi gerçekleşti. Sergiye Gonca Vuslateri, Sadettin Saran, Canan Göztepe , Elif Gönlüm, Ergin Çetin Yıldırım, Osman Çarmıklı, Neşe Sert gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının katıldı. Sergi; çocuk yaşlara kadar inen kalp damar hastalıklarının belirtilerini erken teşhis ve tedavi ile, kalp ve damar sağlığında bilinç oluşturup, bu konuda koruyucu hekimlik sağlayarak tedavi hizmetleri sunan Türk Kalp Vakfı'nın başlatmış olduğu projeler kapsamında organize edildi.

“HERKESİ İYİ KALPLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Projenin fotoğraf çekimlerini gerçekleştiren Bennu Gerede; “Toplumumuzda iyi kalpli olmaları ile örnek olan 11 iyi kalpli ismin iyiliğin ömrünü uzatan fotoğraflara hayat verdiği bu sergimize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor ve herkesi iyi kalpli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bennu Gerede

Sadettin Saran; “Çok güzel bir proje gerçekten , bu projenin içerisinde olmaktan çok mutluyum ve ne diyoruz her zaman iyi kalpli oluyoruz. Bennu Hanım da çok güzel çekmiş fotoğraflarımızı çok başarılı bulduğum bir sanatçıdır kendisi” dedi.

Gonca Vuslateri; “ Bennu ile uzun zamandır tanışırız , ve çalıştığım 2.proje oldu. İyi bir şeye hizmet eden bir proje benim için çok anlamlı oldu “dedi.

Osman Çarmıklı; “Seçim kurulu tarafından gelen bir teklifti, bende bir katkım olacaksa seve seve katılırım dedim. Farkındalığı yaratmak için başlatılan bu proje hem kalbin iyi olması hemde sağlığımızın iyi olmasına da vurgu yapıyor, dolayısıyla kalbin iyi olması için insanların sevgi dolu olması lazım , böylelikle hem kalbimizi koruyacağız hemde iyi kalpli olacağız”dedi
Sergi açılışında konuşma yapan Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven; “Türkiye genelindeki 0-12 yaş grubu çocukların ailelerinin bilinçlendirilmesi ve kalp hastalıkları konusunda farkındalık yaratma çalışmalarımıza destek olmak adına Vakfımız birtakım çalışmalar başlatmış bulunmaktadır.Bu bağlamda, “İyi Kalpli Ol” sloganı ışığında yapacağımız projeler, hem topluma pozitif mesajlar aşılayarak sosyal kalkınmaya destek verecek, hem de kalp sağlığına dikkat çekerek uyarı görevini yapacak, insanlarımızı motive edip, bilinçlendirecektir. İşte bu düşüncüler ışığında hepsi alanlarında başarılı, Türkiye'nin tanınmış çok değerli 11 ismi vakfımız yararına desteklerde bulundular.

Kenan Güven, Belgin Aksoy

Esra – Çetin – Ergin Yıldırımakın

Belgin Aksoy; “Öyle sanıyorum ki dünya, iyiliğe, mutluluğa hiç bu kadar ihtiyaç duymamıştı. Yılda 322 milyon kişi depresyona giriyor, bu sayının 800.bin’i intihar ediyor. Türk Kalp Vakfı İyi Kalpli Ol Sergimiz’in başkahramanlarına gücümüze güç kattıkları için yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Sergi açılışında, opera sanatçısı Aylin Ateş'in, Erkut Aytaç ve Alina Aytaç'ın dansları eşliğinde verdiği mini konser, davetliler tarafından ve AVM ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görürken, bu projenin oluşmasına katkıda bulunan ve davete katılabilen Gonca Vuslateri, Haluk Akakçe, Kaan Sekban, Osman Çarmıklı ve Sadettin Saran'a teşekkür plaketleri takdim edilen sergi 13 Şubat 2019 tarihine kadar İstinye Park Meydanı'nda sergilenecek..

Nejat Müldür

Son güncelleme: 14:52 - 06.02.2019