Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Yüzündeki Çocuk’ resim sergisi açıldı
‘Yüzündeki Çocuk’ resim sergisi açıldı
‘Yüzündeki Çocuk’ resim sergisi Teşvikiye Işık Galerisinde önceki gün açıldı.
Ünal DEMİRKAYA
Exclusive 20 Nisan 2016 - 17:09

36 değerli sanatçının el yazıları ile hayat verdiği  ‘Yüzündeki Çocuk' resim sergisi Teşvikiye Işık Galerisinde önceki gün açıldı.

Ara Güler, Halit Kıvanç, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Levent Üzümcü ve Nasuh Mahruki gibi ünlü isimlerin yer aldığı sergide sunumu Sunay Akın üstlendi. Özellikle Can Dündar konuklar tarafından büyük ilgi ile karşılanırken Nebil Özgentürk’ün minik oğlu Arın’ığn anlattığı kendine has hikayeler ise büyük ilgi çekti.

Ressam Nurettin Kazankaya'nın farklı bir bakış açısı ile hazırladığı “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, müze ve ziyaretçi ilişkisini özgün ve farklı bir tarzda yansıtıyor. Faber-Castell'in sponsorluğunda 19 Nisan 2016 tarihinde Fevziye Mektepleri Vakfı'na ait Galeri Işık Teşvikiye'de ziyarete açılan sergi 30 Nisan tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.

Yeniden yorumladıkları eserlere duygularını katan sanatçılar arasında Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli,   Ara Güler,  Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar,  Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete,  Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer alıyor.
Sergi, Galeri Işık Teşvikiye'de 30 Nisan tarihine kadar, Pazar ve resmi tatil günleri hariç, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Ebru Sanver
EBRU SANVER

Ara Güler
Ara Güler

Nebil Özgentürk
Nebil Özgentürk

Barlas, Nasuh, Bilge, Mİne Mahruki
Barlas, Nasuh, Bilge, Mİne Mahruki

Son güncelleme: 07:05 - 21.04.2016