Sözcü Plus Giriş

Altın kaplamalı pastırma 800 liraya satışta

Kayseri'de müşterilerinden gelen talep üzerine pastırmayı altın ile kaplayarak kilosu 800 TL'den satışa sundu. Pastırmacı Tolga, "Son 1 yıl içinde altın pastırma ile alakalı bizden bir talep oldu. En sonunda altın kaplamalı pastırma yapmaya başladık" dedi.

Güncellenme: 16:11, 02/04/2021
Altın kaplamalı pastırma 800 liraya satışta

Kazancılar Çarşısı’nda işletmesi bulunan pastırmacı Tolga, müşterilerinden gelen talep üzerine altın kaplamalı pastırma satışına başladı. Altınla kaplanan pastırmanın kilosu 800 TLye satılıyor.

Türkiye’de ilk kez altın kaplamalı pastırmayı kendisinin satışa sunduğunu belirten pastırmacı Tolga, “30 yıldır bu sektörün içindeyiz ve son 5 yıldır da web sitesi üzerinden satış yapıyoruz. Son 1 yıl içinde altın pastırma ile alakalı bizden bir talep oldu. En sonunda altın kaplamalı pastırma yapmaya başladık. 6 aydır bunun satışını yapmaya devam ediyoruz. İster istemez gördüğümüz görseller veya yenilikler bizi değiştiriyor. Özellikle sosyal medyada gördüğümüz farklılıklar bizi bu tarafa doğru itmeye başladı. İşlemi basit olmamasına rağmen eti yaptıktan sonra kaplama işlemi 1 gün sürüyor” dedi.

Vatandaşlar tarafından güzel tepkiler aldığını belirten pastırmacı Tolga, “Kayseri’de ilk biz olduğumuz için altını altına kaplamışsın ifadeleri kullanıyorlar. Altın kaplamalı pastırmanın dilimi 18 TL, kilosu da 800 TL. Bu yenilebilir altındır. Tüketiminde herhangi bir sıkıntı olmadan rahatça tüketilebilir. Kağıt altın olarak geçiyor. Özellikle biz bu kağıt altını yurt dışından getiriyoruz. Çok kaliteli bir firmanın ürünüdür. Tüketirken herhangi bir sıkıntı veya problem olmuyor” ifadelerini kullandı. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:16:10,