Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir İsviçre klasiği Fondü
Bir İsviçre klasiği Fondü
Fondü 18’inci Yüzyıl'da, şarap ve peynir endüstrisinin kuvvetli olduğu yıllarda yapılmaya başlanmıştır. İsviçre’nin Fransız kantonunun başkenti Neuchatel’de başlamış olup sonrasında tüm İsviçre’ye yayılmıştır. Yapılışı kolay olduğu için İsviçre’de birçok evde yapılmaktadır.
Ebru ERBERDİ
Gurme 18 Şubat 2018 - 04:57
fondu

Çocuklar için keyifli bir mekan

Oğlumla geçen hafta kayak yapmak için İsviçre'ye Gstaad'a gittik ve tüm fondü restoranlarını gezdik. Özellikle çocukların çok sevdiği dağ evi tarzı dekorasyonlarıyla fondü restoranları akşam yemeklerinin vazgeçilmezi oluyor. Gstaad senelerdir en sevdiğim ve en çok gittiğim kayak merkezi. Tesisin kompakt oluşu sizi ve çocuklarınızı her daim bir arada tutuyor. Otel seçimini iyi yaparsanız, yürüme mesafesinde harika restoranlara gidebilirsiniz. Gstaad'taki fondü restoranlarının en iyisi bana kalırsa Gstaad Palace Otel'in içindeki ‘La Fromagerie'…

img_7719

Yemezse üzülmeyin…

‘La Fromagerie'nin en keyifli fondüsü siyah trüf ve şampanyalı olan… Şampanya ve trüflü fondü kare kesilmiş küçük ekmekler ve minik patatesler eşliğinde servis ediliyor.

img_7901

Gittiğiniz her restoranda çocuklar için menüler mevcut ilk seferde fondü yemezse üzülmeyin çünkü yavaş yavaş alışıyorlar.

img_7899

Kendinizi dağ evinde hissediyorsunuz

Gstaad'ın bir diğer keyifli fondü restoranı Gstaaderhof Otel'in altındaki ‘Saagi-Stübli'. Burası biraz daha küçük ama Gstaad'ın en sevilen fondü restoranı. En favori olan ise klasik peynirli fondü… Menü tasarımından her detaya kadar kendinizi bir dağ evinde hissediyorsunuz. Burada da rezervasyon kesinlikle şart…

img_7903
Son güncelleme: 08:04 - 18.02.2018