Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cheesecake Factory
Cheesecake Factory
Kendine has lezzetleriyle bir tatlı fabrikası: Cheesecake Factory
Gurme 1 Nisan 2016 - 09:42

Ebru ERBERDİ

1940 yılında hayat bulan ve zamanla dünyanın en ünlü restoran zincirlerinden biri haline gelen bir restoranla tanışmaya hazır olun. Adı sizi yanıltmasın, zira Cheesecake Factory, sanıldığının aksine, sadece eşsiz lezzetteki cheesecake'ler ile sınırlı değil. Detroit'te açıldığında, restoranın sahipi Evelyn Overton, kendine has bir cheesecake tarifi buluyor. Bu tarif herkes tarafından çok beğeniliyor ve bu tatlı, onların geçim kaynağı haline geliyor.

Yıllar geçtikçe Evelyn ve kocası, işleri biraz daha büyütüp, şanslarını Los Angeles'ta denemek istiyorlar ve ne var ne yoksa toplayıp, hayatlarına LA'de devam ediyorlar. Şans onlardan yana oluyor ve Los Angeles sakinleri, Detroit'te neredeyse efsane haline gelen Cheesecake'i tahmin ettiklerinden çok daha fazla seviyor. Öyle ki, Evelyn ve ailesi, 20 farklı cheesecake üretir hale geliyor.

Zamanla restorana artan ilgiyle birlikte, aile menüyü genişletmeye karar veriyor ve menü sadece cheesecake'ten ibaret olmaktan çıkıyor. Menü genişliyor, haliyle restoran sayısı tüm dünyada artmaya başlıyor. Bugün yaklaşık 200 Cheesecake Factory mevcut ve bunlardan birkaçı Miami'de yer alıyor.

Yolunuz buraya düştüğünde menüdeki harika lezzetleri tatmanızı öneriyorum, ama asıl yapmanız gereken şey, öncesinde bizim gibi kocaman bir salata yiyip sonra eşsiz cheesecake'leri mideye indirmek, şimdiden afiyet olsun!

Etiketler