Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çikolata nasıl yapılır? İşte miyarlarca insanı mutlu eden çikolata tarifi…
Çikolata nasıl yapılır? İşte miyarlarca insanı mutlu eden çikolata tarifi…
Evde gerçek çikolata nasıl yapılır? sorusu başta kadınlar olmak üzere milyonlarca insanın öğrenmek istediği bir konu. Mutluluk hormonu salgılamamıza neden olan ve kısa süreli de olsa mutluluk kaynağı olan çikolata tarifi ve yapımını haberimizde bulabilirsiniz.
Gurme 20 Nisan 2018 - 14:28

Kolay ve pratik yöntemlerle çikolatanızı evde hazırlayabilirsiniz. Çikolata nasıl yapılır ve evde çikolata tarifi nasıl olmalıdır? sorularını sizler için yanıtladık Paketlenmemiş ve işlem görmemiş çikolata yapımı için sizleri haberimize davet ediyoruz. İşte evde çikolata yapımına dair merak ettikleriniz…

EVDE ÇİKOLATA NASIL YAPILIR?

Malzemeler

– 1/2 fincan organik kakao tozu
– 1/2 su bardağı Saf Hindistan cevizi yağı
– 4 veya 6 çorba kaşığı bal

ÇİKOLATA YAPIMI VE HAZIRLANIŞI

Malzemeleri bir kapta karıştırın. Tatlı isteğinize göre balı istediğiniz miktarda ekleyebilirsiniz. Karışımı iyice kıvam aldıktan sonra plastik kaplara koyun. Derin dondurucuda yaklaşık 1 saat boyunca bekletin. Daha sonra hazırlamış olduğunuz çikolatayı tüketmeye başlamadan birkaç dakika önce derin dondurucudan çıkartabilirsiniz.

100 gr.’ lık bir çikolata kalıbı 545,6 (kcal) kaloridir.