Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ev yapımı limonata tarifi | Yaz aylarının vazgeçilmezi limonata kaç kalori?
Ev yapımı limonata tarifi | Yaz aylarının vazgeçilmezi limonata kaç kalori?
Yaz aylarında aradığımız serinliği bulduğumuz limonatayı haberimizde yer alan tarifi ile evde kolayca yapabilirsiniz. Çeşitli katkı maddeleri bulunan hazır limonata yerine ev yapımı limonata tercih edenler doğru adreste. Peki limonata kaç kalori? İşte serinlemenin en kısa yolu limonatanın tarifi ve kalorisi...
Gurme 5 Nisan 2018 - 14:57

Yazın sıcaktan bunaldığımızda serinlemek için soğuk içecekler ararız. Hem vücut direncini arttıran hem de serinleten limonata en çok tüketilen içeceklerden. Buz gibi bir limonatanın verdiği ferahlık hiç kuşkusuz çoğu kimse için vazgeçilmez. Sıcak günlerin en çok tercih edilen içeceklerinden biri olan limonata, C vitamini deposudur. Paylaştığımız tarif ile evde kolayca yapacağını limonata katkı maddesiz haliyle çabucak hazır olacak. Birçok yemekle birlikte de tüketebileceğiniz ev yapımı limonata tarifi ve kalorisi haberimizde.

LİMONATA KAÇ KALORİ

Bir bardak limonata 94 kcal’dir. (256 gr)

LİMONATA TARİFİ

Malzemeler;

3 adet limon,
1 su bardağı toz şeker,
2 litre su.

Yapılışı;

Limonlar yıkanıp ortadan iki ayrılır ve limon sıkacağında sıkılır.
Suyu ve çekirdekleri alınmış limon kabukları rondodan geçirilip derin bir kaba konulur. Kabukların üzerine 1 su bardağı toz şeker ilave edilip elle iyice yoğrulur.

2 litre su ve sıkılan limon suyu yoğrulan kabukların üzerine dökülüp karıştırılır.Hazırlanan karışım 2-3 saat buzdolabında dinlendirilir.

Daha sonra dolaptan çıkartılıp süzgeçle süzülür ve hazırlanan ev yapımı limonata sürahiye konulur.
limonata

USTASINDAN LİMONATA TARİFİ

Sozcu.com.tr olarak biz de limonata keyfinden vazgeçmeyecekler için evde hazırlayabilecekleri pratik bir limonata tarifini okurlarımızla paylaşıyoruz. Mutfak Sanatları Akademisi Eğitmen Şefi Hakan Şen sozcu.com.tr için kamera karşısına geçerek limonata tarifi verdi.

Etiketler