Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fırında köfte patates tarifi: Her sofrayı kurtaran, fırında köfte patates nasıl yapılır?
Fırında köfte patates tarifi: Her sofrayı kurtaran, fırında köfte patates nasıl yapılır?
Köfte Türkiye'de sofraların vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alıyor ve patatesle olan uyumu da dikkat çekiyor. Fırında köfte patates tarifi de bu noktada en sık merak edilen yemek tariflerindan biri oluyor. İşte sofranın lezzet seviyesini zirveye çıkaran fırında köfte patates tarifi...
Gurme 26 Mart 2018 - 13:22

Patates ve köfte birbirlerine uyum sayğlayan lezzetli bir ikili. Fırında köfte patates nasıl yapılır, fırında köfte patates tarifi haberimizde yer alıyor. İşte lezzetli fırında köfte patatesin tarifi ve malzemeleri…

FIRINDA KÖFTE PATATES NASIL YAPILIR?

Lezzetinden şüphe duymayacağınız, misafirlerinize ikram edebileceğiniz harika bir lezzet. Köfte harcınızı güzel bir şekilde yoğurduğunuzda ve birazda dinlendirdiğinizde köfteleriniz mükemmel olacaktır.

shutterstock_747996889-custom

KÖFTE PATATES MALZEMELERİ

-2 adet patates
-2 adet yeşil biber
-2 adet domates
-Sıvı yağ
-1 yemek kaşığı domates salçası

Köfte için;

500 gram kıyma
1 adet kuru soğan
2-3 diş sarımsak
1 adet yumurta
Yarım su bardağı galeta unu
Tuz
Karabiber
Pul biber

Köftelerin çok iyi olması için köftenin güzel bir şekilde yoğrulması ve malzemelerin birbirleriyle özdeşleşmesi gerekmektedir. Köfteye tat veren soğan köftenin olmazsa olmazıdır. Yoğurduğunuz köfte harcını 10 dakika kadar dinlendirin. Köfte ve patateslerinizi fırınlarken ısısını ve pişirme süresini kendi fırınınıza göre ayarlamaya dikkat edin.