Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fondü nasıl yapılır? İşte evde çikolatalı fondü tarifi…
Fondü nasıl yapılır? İşte evde çikolatalı fondü tarifi…
Hazırlanışı çok kolay olan fondünün anavatanı İsviçre olarak bilinse de Fransa ve İtalya'da da özgü sayılır. Peki fondü nasıl yapılır? İşte pratik fondü tarifi...
Gurme 5 Mart 2018 - 15:31

Fondüyü servis etmek için bir fondü setine ihtiyaç duyulsa da porselen bir kap kullanarak da servis edilebilir. Fondü tarifinde ister sütlü, isterseniz de bitter çikolata kullanabilirsiniz. Daha yumuşak tat sevenler krema ile hem rengini, hem de tadını daha yumuşak bir kıvam elde edebilir. Peki çikolatalı fondü nasıl yapılır?

FONDÜ TARİFİ

Malzemeler;

450 gr. bitter çikolata
2 bardak krema
10 adet çilek
1 adet armut
1 adet muz
1 adet portakal

Yapılışı;

Çikolata ve kremayı ısıya dayanıklı bir kaba koyun ve bu kabı da sıcak su dol bir tencerenin içine yerleştirin. Suyun çikolata bulunan kaba girmemesine özen gösterin. Çikolata pürüzsüz bir kıvama alıncaya kadar karıştırma işlemine devam edin.

Fondü hazırlandıktan sonra meyvelerinizi yıkayın ve isteğe göre soyarak dilimlere yada küplere bölerek hazırladığınız fondü ile birlikte servis edin.

Son güncelleme: 16:06 - 05.03.2018