Sözcü Plus Giriş

Galata’da yeni adres Galata 24…

Bozcaada’nın başarılı mekanları Adam, Patiska ve Madam Nica’nın yaratıcıları Oya Terzioğlu ve Saada Delen Galata’da Georges otelin terasında çok şık modern bir meyhane açtılar.

Ebru ERBERDİ
Güncellenme: 12:55, 06/12/2018
Galata’da yeni adres Galata 24…

Son derece güleryüzlü ve misafirperver iki ortak sizi adeta evinizde hissettiriyor. Doğal malzemelerle oluşturdukları menülerin tedariklerini Bozcaada,Kazdağları ve Bayramiç'ten yapıyorlar.

Menüleri geleneksel Türk mutfağı, Ege, Girit, Rum ve Ermeni mutfaklarının harmanıyla lezzetli seçkiler sunuyor. Et tartar yapımına yakın bir metodla yapılan et turşusu, yoğurtlu sarımsaklı ılık balkabağı, haşlama ayva, patlıcanlı atom akılda kalan başlangıçlardı.

img_4042

Ana yemek son dönemlerin trend eti dana yanak da bir hayli başarılı…Kendilerine has reçete ile yaptıkları baklavayı da denemenizi tavsiye ederim. Kahvaltıda da bile yenilebilecek leziz ve hafif bir baklava..

img_4043

Kadın eli değdiği her halinden belli olan bu restoranda Tarihi yarımadaya bakan manzara da çok keyifli…Yurt dışından gelen misafirleriniz için de iyi bir adres diyebiliriz. Hem Türk lezzetleri hem de manzaraya hayran kalabilirler…Kahvaltıları çok meşhur…Kuzey Egeden gelen taze ve yöresel ürünlerle hazırlanıyor.

img_4031

Farklı bir yer alternatifi olarak değerlendirilebilecek keyifli bir restoran..Haftada bir defa canlı caz performansı da var…Rezervasyon yaptırarak gitmenizi tavsiye ederim.

img_4030