Göz dolduran manzara eşliğinde lezzet keyfi

Karaköy, yeni restoranı Octo’ya kavuşuyor. Manzarası ile dikkat çeken Octo’nun işletme operasyonunun başında yeme-içme sektörünün önde gelen isimlerinden Emre Ergani bulunuyor. Deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu mekânın mutfağının başında ise Portekizli şef Jorge Lavos Costa yer alıyor.

Göz dolduran manzara eşliğinde lezzet keyfi

Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Haliç, Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü'nün tek bir pencereden görüldüğü, Adalar'a kadar uzanan benzersiz manzarasıyla Octo, Karaköy'ün yeni gözdesi JW Marriott Istanbul Bosphorus'un en üst katında yer alıyor.


Octo, misafirlerine öğle ve akşam yemekleri için, elle toplanmış, taze ve doğal malzemelerden oluşan bir menü sunuyor. Octo, herkesin kolaylıkla erişebileceği bir şekilde yüksek kaliteli deniz ürünlerini sunan bir yemek deneyimini İstanbul'a getirmeyi hedefliyor.


“Deniztarağı Sahili” anlamına gelen “Praia da Viera” isimli bir sahil kasabasından gelen Portekizli şef Jorge Lavos Costa'nın doğduğu şehrin adı da deniz ile ilgili… Portekizli şef yarattığı menüde yerel deniz ürünleri mirasını bölgenin meze kültürüyle birleştiriyor.


Mekânın çağdaş tasarımı ve Osmanlı kültüründen etkilenen dokunuşları, yaşanacak deneyim ile ilgili çok şey söylüyor. Mekânda deniz ürünlerinin yanı sıra günlük olarak üretilen mezeler de yer alıyor.


İstiridyeden kral yengece kadar bütün kabuklu deniz mahsullerinin bulunduğu büfesi mekanın simgesi olmaya aday. Misafirlere Doğu ve Batı'nın sentezinden oluşan listesi ile DJ performansı eşlik ediyor.