Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri başladı
İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri başladı
3'üncüsü düzenlenen 'İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri' bugün başladı. 3 gün sürecek etkinlikte 6 ülkeden 450 aşçı becerilerini sergileyecek.
Gurme 28 Nisan 2017 - 17:23

Bolu Belediyesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Bolu Valiliği ve Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen ‘İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri’, Kent Meydanı’nda yapılan açılış töreniyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Aşçılık denilince Bolu, Mengen ve Yeniçağa’nın topyekün bir değeri var. Aşçılığı tüm dünyaya tanıttığınız için sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

450 AŞÇI YARIŞIYOR

Mutfak Günleri kapsamında gerçekleştirilen yemek yarışmaları 12 kategoriden oluşuyor. 6 ülkeden 450 aşçı ve aşçı adayının katıldığı etkinlik 3 gün sürecek. Yarışmacılar, Dünya Şefler Birliği Başkanı Thomas Andreas Gugler ile birlikte aralarında dünyaca ünlü şeflerin yer aldığı 36 kişiden oluşan jürinin vereceği puanlarla dereceye girmeye çalışacak.