Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kedi dili ile gerçek tiramisu nasıl yapılır? İşte kolay tiramusu tarifi
Kedi dili ile gerçek tiramisu nasıl yapılır? İşte kolay tiramusu tarifi
Tiramisu, İtalyan tatlısıdır. Ancak ülkemizde de son derece popülerdir. Siz de kolayca hızlı bir şekilde tiramisu yapabilir sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. İşte kolay tiramisu tarifi ve gereken malzemeler...
Gurme 27 Ocak 2018 - 17:46

İtalyan tatlısı tiramisunun kelime anlamı: “Beni neşenlendir ya da Beni yukarı çek”. Her zaman dışarıdan tatlı söylemenize gerek yok. Tiramisuyu evinizdeki malzemelerle kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Tiramisu oldukça pratik bir tatlıdır. İşte gerçek tiramisu tarifi ve gerekli malzemeler…

TİRAMİSU İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1 paket kedi dili bisküvisi, 1 çay fincanı sıcak su, 2 çorba kaşığı hazır kahve, 2 çorba kaşığı tozşeker, 1 tatlı kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi. Ayrıca badem likörü veya konyak ilave edebilirsiniz.

KOLAY TİRAMİSU TARİFİ

Malzemelerin hepsi bir kapta karıştırılır ve kedi dilleri bu karışımla ıslatılır. Bir kat krema, bir kat bisküvi ve üzerine tekrar bir kat krema konulur ve kahve ile süslenir.