Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kemik suyu çorbası tarifi: Kemik suyu çorbası nasıl yapılır?
Kemik suyu çorbası tarifi: Kemik suyu çorbası nasıl yapılır?
Büyüme çağındaki çocukların özellikle tüketmeleri gereken kemik suyu ile şahane besleyici bir çorba tarifi hazırladık. Kemik suyu çorbası besleyici olmasının yanı sıra pratik ve lezzetlidir. İşte kemik suyu çorbası malzemeleri ve tarifi…
Sozcu.com.tr
Gurme 16 Nisan 2019 - 18:22

Kemik suyu çorbası kolay ve sağlıklı çorba tarifleri arasında yer alır ve özellikle büyüme çağındaki çocukların sıkça tüketmesi gereklidir. Kemik gelişimini desteklemesinin yanı sıra bağışıklığı da arttırdığı için bu faydalı çorbanın tarifini yemek defterinizi mutlaka kayıt edin. Tarifimize geçmeden önce kemik suyunun faydalarından biraz daha ayrıntılı bahsedelim.

KEMİK SUYUNUN FAYDALARI 

Bağışıklığı arttırır
Kemikleri güçlendirir ve kemik erimesini engeller
Hormonların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar
Hafızayı güçlendirir
Mide çalışmasına yardımcı olur
Sindirim sistemini destekler
Kasların güçlenmesini sağlar
Vücutta oluşan yara izlerinin hızla iyileşmesini sağlar.

KEMİK SUYU ÇORBASININ MALZEMELERİ

Kuzu kemiği (tercihen ilikli)
1 soğan
4 diş sarımsak
2 lt su
Defne yaprağı
Tane karabiber
Tuz
Tel şehriye

KEMİK SUYU ÇORBASI TARİFİ

Kemikleri iyice yıkadıktan sonra derin bir tencerenin içine alın. Üzerine suyu, soğanı, sarımsağı, defne yaprağını, tane karabiberi ekleyin. Çok kısık ateşte ilikler kemikten dışarı çıkıncaya kadar pişirin. Pişince defne yaprağını, karabiberi, soğan ve sarımsağı içinden alın. Daha sonra içine şehriyeleri ekleyip yumuşayıncaya kadar tekrar pişirin. Kaynamaya başladıktan sonra içine terbiye için unlu su koyabilirsiniz. 20 dakika sonra çorbanız hazır.
Afiyet olsun

Son güncelleme: 18:38 - 16.04.2019