Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Londra’nın en leziz mekanları
Londra’nın en leziz mekanları
Geçen ay oğlumun tatili uzun olunca, biz de on gün en iyi zaman geçirebileceğimiz şehre yani Londra’ya gitmeyi tercih ettik. Bir gastronomi cenneti olan Londra, Avrupa Kıtası’nın pek çok şehrine göre mutfağı daha zayıf bir şehir ama büyük bir metropol olunca, en iyi restoranlara da ev sahipliği yapıyor…
Ebru ERBERDİ
Gurme 13 Ocak 2018 - 04:29

‘Sexy Fish' ilk sıralarda

cilekli-cheesecake

‘Sexy Fish' hem trend hem de ambiyans olarak çok başarılı.  Buradaki favori lezzetlerim, akya balığı, Şili levreği ve çilekli cheesecake… Buraya şık gitmenizi tavsiye ederim; akşam 21.00'den sonra da DJ performansıyla kendinizi kulüpte gibi hissediyorsunuz,  kokteylleri çok başarılı.

Gündüz durağım…

deniz-tarakli-risotto

KING'S yolu üzerinde olan  ‘Ivy Chelsea Garden'  yemekleri ve ambiyansıyla çok özel.  Burada andiv yapraklı sebze ve meyvelerden oluşan salatayı deneyebilirsiniz. Dil balığı ve deniz taraklı risotto da başarılı. Kabak kızartması denemenizi tavsiye ederim.

İşte benim favorim

novikov

‘Novikov', farklı konseptiyle senelerdir Türklerin en çok tercih ettiği adreslerden biri… Üst katta yer alan ve genelde en çok rağbet gören mutfak Asya mutfağı. Canlı kral yengeçler buzların üzerinde hareket ediyor.

Yosma ve Hovarda'ya da uğradım

dil-baligi

Eski Doors Grup sahiplerinin hizmete açtığı ‘Yosma' ve ‘Hovarda'yı da ziyaret ettim. ‘Yosma'da öğle yemeği yiyebilirsiniz, ‘Hovarda' ise akşama daha uygun… ‘Yosma'da mercimek çorbası ve köfte yedim ama tatları çok farklı. Türk restoranlarının dünyada çoğalmasından gurur duyuyoruz. Daha nice mekanların açılmasını diliyorum.