Miyabi

Sushi sevenler eskilerden Mori’yi bilirler. İstanbulluları gerçek anlamada iyi sushi ile tanıştıran Mori’nin tüm ekibi Etiler’de Miyabi adlı bir sushi restoranı açtı.

Miyabi

Tabii ki ben de merak edip hemen gittim zaten evime yürüme mesafesi… Son derece kolay bir lokasyonda, rahat bir dekorasyonda keyifli bir akşam yemeği yemek için doğru bir adres… Çok büyük olmamakla beraber tüm masalar doluydu. Rezervasyon şart diyebiliriz çünkü gerçekten artık insanların özellikle iş çıkışı gittikleri çok rahat bir sushi restoranı olmuş.

miyabi-ic

Kayıkta gelen sashimi ler çok keyifli. Çiğ sevmeyenler içinde tempuraları yani kızarmış ürünleri tavsiye ederim. Mayonez soslu çıtır karides de favorilerim arasındaydı. Sushilerde en sevdiğim deniz yılanlı ve ton balıklı olanlar ama masadaki arkadaşlarım karidesli ve yengeçli de deneyip başarılı buldular. Kısaca söylemek gerekirse Miyabi sushi sevenler için gerçekten merkezi ve doğru bir adres diyebiliriz. Etiler çevresinde oturanlar için de evlere servis olduğunu hatırlatmak isterim.

miyabi-ic-2