Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nişantaşı’nda İtalyan Lezzetleri Milano Gourmet…
Nişantaşı’nda İtalyan Lezzetleri Milano Gourmet…
İstanbul’da hiç bu kadar özenli bir şarküteri görmemiştim. Nişantaşı öğlen yemekleri ve iş toplantıları için çok tercih edilen bir nokta…
Ebru ERBERDİ
Gurme 26 Kasım 2018 - 13:23

Geçen hafta keşfettiğim keyifli şarküteri ve restoranı sizlerle paylaşmak istiyorum. 2013 yılında açıldığını duyunca açıkçası şaşırdım çünkü uzun zamandır böyle keyifli bir yeri kaçırmışım. İki ortak Mutlu Ayata ve Ali Doğaner adeta evleri gibi gördükleri restoranda tüm ürünleri şefle birlikte titizlikle seçiyorlar. Şarküteri tarafı da gerçekten çok başarılı… İtalyan lezzetlerini sevenler için burası çok ideal bir mekan….

img_3004Yeniledikleri menülerinde öne çıkan tatlar arasında Ilık Kaya Levreği carpaccio gerçekten çok başarılı… Ama benim favorim avuç içinde dövülerek hazırlanan dana bonfileyi tatmanızı tavsiye ederim. Süt danasının sırt kısmında bulunun, özel masaj yapılan et, şefler tarafından avuç içiyle dövülüp doğal halde inceltiliyor. Baharatla panelenerek ızgarada pişiriliyor. Gerçek bir trimasu yemek isterseniz tavsiye ederim.