Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nobu
Nobu
Paradise Adası’nın en güzel yerlerinden biri olan Atlantis Hotel’de, Nobu, size harika bir atmosfer sunuyor.
Ebru ERBERDİ
Gurme 14 Nisan 2016 - 09:02

Japon Mutfağı'nın en gurme lezzetlerini deneyimlemek için dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa'nın adından mütevellit restoranı Nobu'yu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Paradise Adası'nın en güzel yerlerinden biri olan Atlantis Hotel'de, Nobu, size harika bir atmosfer sunuyor. Bu atmosferi ve haliyle şefin sunduğu ünlü lezzetleri bu kadar ünlü yapan şey, şef'in Japon kültürüne ve mutfağına kattığı özgün bakış açısı oluyor. Restorana adım attığınızda sizi harika bir bar ve akabinde masalar karşılıyor. Kokteyl bar'dan harika bir içkiyle yemeğinize başladıktan hemen sonra ana yemek bölümüne doğru geçip Japon mutfağını yeniden tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Japonyalı Nobu Matsuhisa, yıllar boyunca yaşadığı Tokyo'da var olan sushi bar'lardan etkileniyor ve Peru'ya gidene kadar, japon mutfağının sadece Tokyo'dan ibaret olduğunu düşünüyor. Farklı kıtaları ziyaret ettikten, Buenos Aires, Tokyo, Alaska ve son olarak Los Angeles'a geldikten sonra şef, 1987 yılında ilk restoranını açıyor.

Sashimi Salatasından kendini soyadını taşıyan Matsuhisa soya sosuna kadar uzanan geniş bir menüyü huzurunuza seriyor. Amerika'nın en iyi şefleri arasında yer alan Nobu Matsuhisa'nın eşsiz japon mutfağını keşfetmek için, burayı listenize ekleyin.

Son güncelleme: 09:43 - 14.04.2016
Etiketler