Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pizza börek tarifi | Bir dilim pizza kaç kalori?
Pizza börek tarifi | Bir dilim pizza kaç kalori?
Pizza görünümlü börek son günlerde en çok araştırılan hamurişleri arasında. Pizza mı börek mi diye karar veremiyorsanız tam size göre bir tarifi paylaşıyoruz. Bir dilim pizzanın kalorisi çeşidine göre değişiyor. Pizzalı böreğin de kalorisi kullanacağınız malzemelere göre değişiklik gösterebilir.
Gurme 28 Mart 2018 - 15:41

Pizzayı geleneksel Türk böreğinin lezzeti ile buluşturan pizza börek tarifi haberimizde. İşte pizza görünümü ve börek lezzeti ile sofralarınızı şenlendirecek nefis pizza börek tarifi…

BİR DİLİM PİZZA KAÇ KALORİ?

Bir dilim pizza (130gr) yaklaşık olarak 250 kalori. Bir dilim pizzanın kalorisi içinde bulunan malzemelere göre değişiklik gösterebilir.

PİZZA BÖREK TARİFİ

Malzemeler;

2 adet yufka
Çeyrek sucuk
2 adet sosis
1 kase rendelenmiş kaşar
1 domates ya da domates sosu
2 adet biber
10-15 adet zeytin
1 fincan zeytinyağı ve çok az su (sosu için)

Yapılışı;

Yufka ile pizza görünümü verilerek yapılan pizza börek görüntü olarak da lezzet olarak da çok güzel bir mini börektir.

Sosis ve sucuk halka şeklinde doğrayın. (Mini küpler şeklinde de doğrayabilirsiniz. Domates ve biberleri de küçük doğrandıktan sonra kaşar peynirini rendeleyin.

İki yufkayı üst üste sererek önce 4 eşit parçaya, sonra 8'e bölerek üçgen şekiller elde edin. Elde ettiğiniz 16 adet üçgen yufkayı tek tek alın ve hazırladığınız su yağ karışımı sosu sürün.

Yağladığınız üçken yufkanın geniş kenarından başlayarak rulo şeklinde ortaya kadar sarın. Rulo yaptığınız iki ucu birleştirerek, daire şeklini verip, alt taban oluşturduğunuz kalan uç kısmı iç kısma çevirerek sıkıştırıp sabitleyin.

Hazırladığınız harcı harmanlayarak eşit olarak paylaştırıp, çanak görünümlü mini pizzaların içine yerleştirin. Yufka kenarları ister süt ve yağ karışımı ile ister yumurta sarısı ve yağ ile sürülerek pişmeye hazır hale getirilir.

Evvelce 180 derecede ısıtmış olduğunuz fırına sürün. Üstü iyice kızarınca ve pişince fırından çıkarın.