Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şehrin yeni İspanyolu La Vina…
Şehrin yeni İspanyolu La Vina…
Uzun zamandır iyi bir İspanyol restoranı duyamıyorduk şehirde… Geçtiğimiz ay Zorlu Center’ın içine açılan La Vİna İspanyol şef Javier Duarte Campos’un danışmanlığı ile keyifli bir İspanyol mutfağı sunuyor.
Ebru ERBERDİ
Gurme 9 Aralık 2018 - 12:13

Bildiğiniz gibi İspanya her bölgesindeki mutfağı ile ön plana çıkıyor. La Vina tek bir bölgeye bağlı kalmadan tüm bölgelerden harmanladığı menüsü ile güzel bir seçki sunuyor. Meşhur İspanyol omleti Tortilla Espana, baharatlı etli patates dolması Bomba de la Barceloneta ve tabii Paella denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.

img_2857

İspanyol pilavı olarak adlandırılan Paella, tavuklu ve sebzeli, deniz mahsüllü, sebzeli ve enginarlı çeşitleriyle farklı damak zevklerine hitap ediyor.

img_2867

Benim denediğim enginarlı ve siyah mürekkepli paella da oldukça başarılıydı. Pimientos fritos diye adlandırdıkları kızarmış köy biberini de muhakkak denemelisiniz.

img_2863img_2858

La Vina, dekoasyonu ile de göz dolduruyor. Girişteki barı ve renkli dekorasyonuyla eğlenceli bir mekan yaratmışlar. Çocuklu ailelerinde bence tercihi olabilecek bir yer…

img_2862