Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokağın enfes tatları Akasya’da
Sokağın enfes tatları Akasya’da
İstanbullular Türk mutfak kültürünün enfes sokak lezzetlerini 15-16 Haziran’da Akasya Sokak Lezzetleri Festivali’nde tadacak.
Gurme 15 Haziran 2019 - 11:23

Yaza şölen tadında bir hafta sonu ile giriş yapmak isteyen Akasya ziyaretçileri, birbirinden lezzetli yemeklerin bir araya geldiği Akasya Sokak Lezzetleri Festivali’nde buluşuyor. Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait bin bir lezzetin tecrübe edileceği festivalde; keyifli atölye çalışmaları ile müzik performansları da olacak. Dönerden kokorece, midye dolmadan lokmaya; sokağın tüm lezzetlerinin yer alacağı Akasya Sokak Lezzetleri Festivali misafirlerin ruhunu da doyuracak. 15 Haziran Cumartesi günü saat 17.00'da yeni neslin sevilen şarkıcısı Berfu Sarıbaz, 16 Haziran Pazar günü ise saat 17.00'da latin müzik orkestrası Gabriela Sainz De Rozas & Son de Cuba muhteşem sahne performanslarıyla katılımcılara eğlenceli bir hafta sonu fırsatı sunacak.  Festival süresince Akasya eğlencenin yanı sıra çocukların hayal gücü gelişimine de sanatla katkı sağlamaya devam ediyor. Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi iş birliğiyle, 3-12 yaş grubu geleceğin potansiyel sanatçıları saat 12.00 ila 18.00 arasında ‘Türk Ressamları Atölyesi’nde buluşuyor. Müzede yer alan ve Türk resmine yön veren ünlü sanatçıların hayatı ve eserleri ışığında unutulmaz bir hafta sonu geçirecek olan minik misafirler, hem kendi eserlerini yaratacak hem de Türk resim tarihini keşfe çıkacak.