Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Terbiyeli tavuk çorbası tarifi: Terbiyeli tavuk çorbası nasıl yapılır?
Terbiyeli tavuk çorbası tarifi: Terbiyeli tavuk çorbası nasıl yapılır?
Terbiyeli tavuk suyu çorbası lezzetine doyum olmadığı gibi aynı zamanda da inanılmaz sağlıklı bir çorbadır. Bahar aylarında sıkça rastlanan soğuk algınlığında aka ilk gelen çorba olan terbiyeli tavuk çorbası oldukça kolay bir yapıma sahip. İşte terbiyeli tavuk çorbası tarifi…
Sozcu.com.tr
Gurme 29 Nisan 2019 - 19:25

Bahar aylarında havanın bir sıcak bir soğuk olması hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bağışıklık siteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlamak istiyorsanız hazırladığımız terbiyeli tavuk çorbası tarifi tam size göre. Terbiyeli tavuk çorbası aynı zamanda içinde krema olmaması sebebiyle çocuklarınıza da gönül rahatlığıyla verebileceğiniz bir çorba. Pratik tarifi ile de her an kolayca yapabilirsiniz. İşte terbiyeli tavuk çorbası malzemeleri ve tarifi…

TERBİYELİ TAVUK ÇORBASI MALZEMELERİ

Çorba için;
1 kalçalı tavuk budu
1 defne yaprağı
½ bardak şehriye
2 lt su
Tuz
Nane
Terbiyesi için;
1 bardak yoğurt
2 bardak un
1 yumurta sarısı
½ limon

TERBİYELİ TAVUK ÇORBASI TARİFİ

Öncelikle büyük bir tencerenin içinde 2 litre su ile birlikte tavuğu haşlayın. Haşlanırken içine defne yaprağını ve tuzunu da atın. Çorba pişerken bir taraftan terbiyesini hazırlayabilirsiniz. 1 bardak yoğurt ile unu bir kabın içinde karıştırın. Üzerine yumurta sarısını da ekledikten sonra karışımda hiç pürüz kalmayana dek çırpın. Üzerine tuzunu ve limon suyunu ekleyip karıştırmaya devam edin.

Tavuk piştikten sonra içinden defne yaprağını alın. Tavukları da ince ince didikleyin. Haşlama suyundan bir kepçe alarak terbiyenin içine koyun. Daha sonra tüm terbiye karışımını komple tavuk suyunun içine dökün ve hızla karıştırın.

Üzerine şehriyeleri de ilave ettikten sonra kısık ateşte kaynamaya bırakın. Yaklaşık 10 dakika sonra ocaktan alabilirsiniz. Nane ile servis edebilirsiniz.
Afiyet olsun.

Son güncelleme: 19:37 - 29.04.2019