Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Trüf mantarından elde edilen trüf yağı ne işe yarar? Trüf yağı nedir?
Trüf mantarından elde edilen trüf yağı ne işe yarar? Trüf yağı nedir?
Trüf yağı internette son zamanlarda en çok aranılan ve en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Çeşitli faydaları nedeniyle merakla araştırılan trüf mantarının yağı ne işe yarıyor? İşte trüf mantarının yağı hakkında detaylar...
Gurme 24 Nisan 2018 - 10:12

Faydalarıyla çok konuşulan trüf mantarından üretilen trüf yağı nedir? Bilinen adının dışında siyah elmas olarak da tanınan trüf mantarı nadir olmasının yanı sıra son derece pahalı olması nedeniyle de her geçen gün ününe ün katıyor. Trüf, Meşelik alanlarda, meşe ağaçlarının köklerinde, 5 ile 20 cm. toprak derinliğinde yetişen, kokulu ektomikoriza cinsi bir mantardır, Akdeniz bölgesinde bilinir olmasıyla beraber dünyanın birçok bölgesinde bulunmaktadır. Trüf mantarı yağı trüf mantarından üretilmekte…

TRÜF MANTARI YAĞI NEDİR?

Trüf mantarının yağının elde etmesi ile birlikte sofralarda yer bulduğu gibi zeytinyağına katkı olarak da satışı yapılıyor. Zaten zeytin yağının yoğunluk oranına göre fiyatın düştüğünü görmekte mümkün oluyor. Oldukça farklı ve yoğun bir aroması bulunduğu için hemen hemen tüm yemeklerde kullanılabilen trüf yağını çiğ olarak tüketmek en fazla tavsiye edilen yöntemleri arasında yer alıyor.

TRÜF YAĞI FAYDALARI NELERDİR?

Trüf yağı içerik olarak çok yoğun bir protein kaynağıdır. Etten daha fazla protein oranına sahiptir. Bir diğer önemli özelliği ise afrodizyak etkisinin olmasıdır. Cinsel gücü arttırır. Trüf mantarından elde edilen trüf yağı da bu özelliklere sahiptir.

Son güncelleme: 10:13 - 24.04.2018