Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yöresel Yemek Festivali başladı
Yöresel Yemek Festivali başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 'Yemekte Şehrin Bilgeleri Yöresel Yemek Festivali' final programı 421 kişinin katılımıyla başladı.
Gurme 30 Nisan 2017 - 17:05

Bugün de sürensürecek festivalde birbirinden renkli etkinlikler yer aldı. Festivalde, ilçe elemelerine katılarak finale katılmaya hak kazanan 421 kişi yarışıyor. 12 mutfaktan oluşan festivalde kazananları 50 jüri üyesi belirleyecek. Festival sırasında şeflerin çocuklarla birlikte atölye çalışmaları, yöresel yemek ikramları, workshop çalışmaları, buz heykel yapımı, sebze oymacılığı gibi renkli ve eğlenceli şovlar düzenlendi. Türkiye Aşçı Milli Takımı'nın usta aşçıları da performans sergiledi.

MANCARLI PİDE İKRAMI

Yemekte Şehrin Bilgeleri Yöresel Yemek Festivali'nin ilk günü ’41 burda AVM’de kurulan 12 mutfakta yemeklerini hazırlayan yarışmacılar, çorba, tatlı, pilav, kışlık konserve ve salata kategorisinde hünerlerini sergiledi. Festivalde İzmit'in meşhur mancarlı pidesi pişirilerek konuklara ikram edildi.