Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2019’un rengi ‘Canlı mercan’ makyaj stillerini de etkiledi
2019’un rengi ‘Canlı mercan’ makyaj stillerini de etkiledi
Makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, Pantone’nin 2019 yılının rengi olarak belirlediği canlı mercan'ı ünlü isimlere de uyguladı. Gökçe Bahadır, Neslihan Atagül Doğulu, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan, sezonun trendine ayak uydurdu.
Güzellik 11 Ocak 2019 - 15:36

Yeni sezonun öne çıkan rengi canlı mercan, insana pozitif enerji verip, içini ısıtan sıcak bir renk… Şimdi de 2019’un vazgeçilmez tonlarından biri oldu.

Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar da, bu rengi ünlü oyunculara uyguladı. Akpınar, ‘Canlı mercan’ renginin, lipgloslarla, çoğunlukla dudak makyajında kullanılmasının yanında, yanak ve göz makyajında da sıklıkla görüleceğine dikkat çekti.

Neslihan Atagül Doğulu

Neslihan Atagül Doğulu

Akpınar, eğer canlı bir mercan rengi ruj kullanılacaksa, göz makyajının daha az ve fresh bir görünümde olmasının etkili olacağına değinerek, “Bu rengin alt metninde iyimserlik ve mutluluk arayışı yer alıyor. Kahve-bronz göz makyajları ile kombinlenirse de sıcak ve güçlü bir görünüm verir. Türk kadının çoğunlukla sarı alt tonlu cilde sahip olduğunu düşünürsek, mercan rengi bizim rengimiz diyebilirim.” diyerek sözlerine ekledi.

Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan

Hazar Ergüçlü

Hazar Ergüçlü